• 0
0
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 5508
  • Dodano: 2018-02-01 / 13:53
  • Komentarzy: 5

Pół tysiąca maturzystów zatańczyło poloneza na opolskim rynku

 
 
Pół tysiąca maturzystów zatańczyło poloneza na opolskim rynku
 <i>(Fot. Pav)</i>

(Fot. Pav)

Już po raz siedemnasty opolscy maturzyści spotkali się na rynku, by wspólnie zatańczyć tradycyjny studniówkowy taniec - poloneza.

- Mamy dobrą frekwencję, bo jest dziś z nami około 250 par - mówi nam Magdalena Lisowska z Gazety Wyborczej, organizatorka wydarzenia.

W pierwszej parze - wraz z Zygmuntem Babiakiem, aktorem Teatru Lalki i Aktora - szła pochodząca z Opola Kamila Świerc, Miss Polski 2017. - W zeszłym roku nie mogłam tutaj być, bo pisałam swoją próbną maturę, cieszę się więc, że dziś mogę to nadrobić i, mam nadzieję, przynieść trochę szczęścia uczniom - słyszymy od najpiękniejszej Polki.

- Ja z kolei liczę przede wszystkim na siebie. Już rozpocząłem przygotowania do swojej matury z geografii. Powoli, ale cały czas idę do przodu z powtórkami - mówi nam Łukasz, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Opolu.

Rektor Uniwersytetu Opolskiego, prof. Marek Masnyk, podkreśla, że przed uczelnią i władzami miasta stoi duże wyzwanie. - Liczymy na to, że tegoroczni maturzyści w październiku staną się naszymi studentami. Jednak i my, i ratusz musimy dbać o to, by Opole było dla nich atrakcyjnym miastem, również pod kątem pracy - podsumowuje prof. Masnyk.

Zobacz też naszą galerię zdjęć.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia