Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

    zaprasza na:

    Koncert symfoniczny

    15

    kwietnia

    2011

    PIĄTEK

    Opole, ul. Krakowska 24
    +48 77 44 23 270
    Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
    Opole_+_Krakowska_24
    Ceny biletów

    wstęp:

    25 zł, ulgowe 18 zł

    Start imprezy

    start imprezy:

    19:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    +48 77 44 23 286

    Elżbieta Penderecka
    Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
    Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
    zapraszają na koncert symfoniczny w ramach
    XV WIELKANOCNEGO FESTIWALU LUDWIGA VAN BEETHOVENA

    Filharmonicy Opolscy
    Yaniv Segal /USA/– dyrygent
    Serena Benedetti /USA/ - sopran
    Massimo Barrale /Włochy/ - skrzypce
    Ferdinando Caruso /Włochy/ - kontrabas

    W programie:
    Samuel Barber – Knoxville: Lato 1915
    Gustav Mahler – IV Symfonia G-dur
    Carmelo Caruso – Rapsodia Mediterranea na skrzypce i kontrabas

    Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku - upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy Fidelia i IX Symfonii - stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku.
    Program każdej edycji Festiwalu, odbywającego się od 2004 roku w Warszawie (przez pierwsze 7 lat - w Krakowie) jest inny, w sposób ciekawy i różnorodny pokazując zdobycze muzyki europejskiej. Każda edycja ujmuje dzieła Beethovena z różnych muzycznych perspektyw i pozwala dostrzec, skąd czerpał inspiracje Beethoven, jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje Beethoven w świecie sztuki współczesnej oraz we współczesnym świecie.
    W tym roku przypada jubileuszowy, XV Festiwal Wielkanocny Ludwiga van Beethovena.
    Filharmonia Opolska ma zaszczyt po raz drugi uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu artystycznym, które cieszy się wielkim zainteresowaniem międzynarodowego świata muzycznego.
    W piątkowym koncercie symfonicznym Filharmonicy Opolscy pod batutą Yaniva Segala wykonają dzieła Samuela Barbera, Gustava Mahlera oraz Carmelo Caruso. Do wykonania partii solowych przyjęli zaproszenie tacy artyści jak Serena Benedetti, Ferdinando Caruso i Massimo Barrale.

    Sala koncertowa Filharmonii Opolskiej
    Kasa FO 77 44 23 286