Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
    Rozrywka

    Muzeum Śląska Opolskiego

    zaprasza na:

    Spotkanie ze specjalistą: Marta Węgrzyn. Wydarzenie towarzyszące przyrodniczej wystawie czasowej.

    21

    marca

    2024

    CZWARTEK

    ul. św. Wojciecha 13, 45-023 Opole
    77 453 66 77
    Muzeum Śląska Opolskiego
    Ceny biletów

    wstęp:

    wstęp wolny

    Start imprezy

    start imprezy:

    17:00

    Rezerwacje

    rezerwacje:

    BRAK INFORMACJI

    Szanowni Państwo w ramach wydarzeń towarzyszących wystawie czasowej "OBCY WŚRÓD NAS. Obce i inwazyjne gatunki roślin we florze Polski" oraz ekspozycji towarzyszącej "Obce i inwazyjne gatunki ptaków i ssaków w faunie Polski", mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie ze specjalistą, panią Martą Węgrzyn - założycielką największego w Polsce azylu dla jenotów, Prezesem Fundacji Opolskie Centrum Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Avi".

    Data: 21.03.2024, godz. 17:00
    Czas: 60 min.
    Miejsce: gmach główny Muzeum Śląska Opolskiego, sala odczytowa
    Mały Rynek 7 (wejście od strony kościoła na Górce)
    Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo: wejście do Głównego gmachu Muzeum od ul. Muzealnej [Kliknij i zobacz wejście]
    Wstęp wolny.


    Pani Marta Węgrzyn - założycielka największego w Polsce azylu dla jenotów - opowie o funkcjonowaniu ośrodka, przepisach regulujących funkcjonowanie takich placówek oraz problemach związanych z odłowem, leczeniem i przetrzymywaniem obcych gatunków inwazyjnych podlegających przepisom nakazującym ich eliminację ze środowiska naturalnego.

    Podczas dyskusji poruszone zostaną kluczowe kwestie związane z obcymi gatunkami inwazyjnymi, ich szkodliwym wpływem na lokalną bioróżnorodność i środowisko naturalne. Kosztach ekosystemowych ale także realnych kosztach utrzymania odłowionych zwierząt. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat działań podejmowanych przez specjalistów w celu ochrony rodzimej fauny i zapobiegania rozprzestrzenianiu się obcych gatunków z perspektywy osób zajmujących się leczeniem zwierząt, prowadzących ośrodki rehabilitacji i azyle.

    Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i osoby zainteresowane ochroną dzikich zwierząt do udziału w tej ważnej dyskusji.

    UWAGA! Dodatkowo, od godziny 16:00 uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zwiedzenia wystawy PRZYRODNICZEJ "Obcy wśród nas" oraz porozmawiania z kuratorami wystawy, Agnieszką Mulawą i Piotrem Zabłockim, którzy chętnie opowiedzą o prezentowanych eksponatach i odpowiedzą na pytania.