• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5075
  • Dodano: 2022-08-02 / 10:26
  • Komentarzy: 0

  Uroczyście otwarto nową przychodnię dla opolan

  Długo wyczekiwana przez mieszkańców dzielnic Malinka i Kolonia Gosławicka - nowa przychodnia doczekała się oficjalnego otwarcia.


  Przychodnia powstała w budynku "D" Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, w sąsiedztwie modernizowanego holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny.

  Miejska spółka Centrum Zdrowia uruchomiła 1 sierpnia usługi Podstawowej Opieki Zdrowotnej w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy al. Witosa. Placówka będzie świadczyć usługi w zakresie: podstawowej opieki zdrowotnej (zarówno dla dorosłych jak i dzieci) oraz pielęgniarki POZ.

  Od 18 lipca w nowej przychodni można było składać deklaracje wyboru lekarza i pielęgniarki POZ, natomiast od 1 sierpnia placówka zaczęła przyjmować pacjentów. Będzie czynna od 8.00 do 18.00. - Dzięki wspólnym działaniom otwieramy punkt podstawowej opieki zdrowotnej dla mieszkańców. Bardzo serdecznie zachęcam do zapisywania się. Udało się zapewnić opiekę lekarską, co bardzo ważne pomieszczenia zostały odremontowane w taki sposób, że jest przyjazna dla całych rodzin - podkreśla prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  - Będą przyjmować tu lekarze medycyny rodzinnej oraz interniści oraz pediatrzy. Do placówki przypisanych jest na dzisiaj trzech lekarzy. Mamy trzy gabinety dla pacjentów dorosłych i dwa dla dzieci, jest punkt szczepień, a wszystko świetnie wyposażone w wysokiej klasy USG i EKG, dodatkowo mamy podpisaną umowę z laboratorium diagnostycznym - wymienia Tomasz Halski, prezes spółki Centrum Zdrowia w Opolu.

  Przypomnijmy, że na remont przychodni i zakup sprzętu Opole wydało 2 mln zł, w tym 1,5 mln zł kosztował sam remont.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".