Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

  zaprasza na:

  III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023

  19

  września

  2023

  WTOREK

  Opole, ul. Krakowska 24
  +48 77 44 23 270
  Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
  Ceny biletów

  wstęp:

  wstęp wolny

  Start imprezy

  start imprezy:

  00:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  +48 77 44 23 286

  W dniach od 19 do 21 września 2023 r. Polski Związek Niewidomych Okręg Opolski organizuje w naszym mieście III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023. Do Przeglądu zgłosiło się 51 osób niewidomych i słabo widzących z terenu całej Polski. Koncert finałowy odbędzie się w dniu 20 września br. w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w godzinach od 17:00 do 20:00 - wstęp wolny.

  Spośród nadesłanych zgłoszeń, do koncertu zostało wybranych 15 wykonawców (wokalistek/wokalistów), których wyłoniła profesjonalna Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora z grona pracowników Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu. Wybór był bardzo trudny, ponieważ nadesłano wiele nagrań na wysokim i bardzo wysokim poziomie artystycznym.

  W czasie koncertu profesjonalne Jury wyłoni trzech wykonawców, którzy otrzymają cenne nagrody finansowe i rzeczowe - I, II i III miejsce. Przewidziano też trzy równorzędne wyróżnienia finansowe i wiele innych nagród.

  Warto wspomnieć, ze w skład Jury, które będzie oceniać wykonawców w czasie koncertu finałowego Przeglądu Piosenki w naszym mieście, wejdą:
  - Elżbieta Zapendowska - krytyk muzyczna, specjalistka od emisji głosu i osobowość telewizyjna. Przez wiele lat związana zawodowo z Wojewódzkim Domem Kultury w Opolu;
  - Marek Piekarczyk - niekwestionowana legenda polskiego rocka, frontman zespołu TSA;
  - Jarosław Wasik - piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, wykonujący utwory z nurtu piosenki literackiej. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.
  - Przemysław Neumann - dr hab., profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od 1 września 2015 r. dyrektor Filharmonii Opolskiej.


  Wydarzenie jest dofinansowane przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON oraz przez Miasto Opole. III Ogólnopolski Przegląd Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023 został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Opolskiego - Andrzeja Buły oraz Prezydenta Miasta Opola - Arkadiusza Wiśniewskiego, jak również Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Opisywane wydarzenie zostało również objęte patronatem medialnym przez regionalne media opolskie.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola na koncert finałowy III Ogólnopolski Przeglądu Piosenki Osób Niewidomych - Opole 2023, który zapowiada się bardzo interesująco i na pewno dostarczy wielu niezapomnianych przeżyć artystycznych.