Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

  zaprasza na:

  SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA...

  19

  marca

  2023

  NIEDZIELA

  ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
  77 454 23 36
  Wstęp od 5 lat
  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
  Ceny biletów

  wstęp:

  27 zł ulgowy / 30 zł normalny / 25 zł grupowy

  Start imprezy

  start imprezy:

  11:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  SMACZNEGO, PROSZĘ WILKA...
  czas trwania: 1 godz.

  Wilk i Zając - znamy tę parę wszyscy - z kreskówek, bajek, baśni i opowiadań, ale takie przygody tej charakterystycznej pary, mogła wymyślić tylko pisarka o nieposkromionej wyobraźni, czyli Marta Guśniowska. Bo tutaj nie chodzi o to, by gonić króliczka... tzn. Zajączka, lecz się nim zaopiekować.

  Stary Wilk, a tak naprawdę Wilczyca, szykuje się do swej ostatniej drogi, ale niestety, nie może spokojnie odejść, bo na tej drodze staje nie kto inny - jak zagubiony, wesolutki i naiwny Zajączek. Można się wściec i chce się zjeść, ale... trzeba zadbać, zaopiekować, potowarzyszyć, a tak naprawdę po prostu pokochać. Wilk, tzn. Wilczyca i Zajączek wędrują razem w poszukiwaniu domu, a odnajdują prawdziwe szczęście. Budują piękną relację i tworzą coś nieprzemijalnego. To ich wspólne wędrowanie, wzajemne poznawanie się, niesie ze sobą tak ważną dla każdego dziecka mądrość mówiącą o tym, że prawdziwe, głębokie relacje są w życiu każdego człowieka czymś najcenniejszym.

  Piękna oprawa sceniczna tego zabawnego i mądrego tekstu przyciągnie uwagę zarówno małych i dużych. Misternie wykonane lalki zwierząt o pięknie rzeźbionych twarzach, zabawne dialogi, zaskakujące zwroty akcji, uwielbiana przez opolską publiczność reżyserska ręka Mariána Pecki, a do tego świetne zgranie zespołu aktorskiego, to gwarancja miło i mądrze spędzonego czasu z dziećmi.

  Sprawdź repertuar Opolskiego Teatru Lalki i Aktora