Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

  zaprasza na:

  PRASTARE OPOWIEŚCI

  25

  stycznia

  2023

  ŚRODA

  ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
  77 454 23 36
  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  09:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  PRASTARE OPOWIEŚCI

  scenariusz i reżyseria Honorata Mierzejewska-Mikosza
  scenografia Mária Bačová
  muzyka Piotr Nazaruk
  reżyseria świateł Prot Jarnuszkiewicz
  ruch sceniczny Piotr Michalczuk
  konsultacje Polskiego Języka Migowego Madi Rostkowska

  OBSADA:
  Anna Jarota
  Barbara Lach
  Krzysztof Jarota
  Andrzej Mikosza
  Tomasz Szczygielski

  25 zł Ulgowy / 27 zł Normalny / 23 zł Grupowy (grupa min. 20 osób)
  wiek odbiorców: od 6 lat
  czas trwania: 1 godz. 10 min

  "Prastare opowieści" są historią biblijną opartą na Starym Testamencie, który dla wielu jest źródłem uniwersalnych prawd. Historie te, mimo upływu lat, nie są jedynie pradawnymi opowiadaniami zamkniętymi w zakurzonej księdze, bowiem ich aktualność jest wciąż widoczna. Dzieje zawarte w księgach Starego Testamentu i losy ich bohaterów, to często nadal powielane nasze, współczesne błędy i zachowania. Ale także w owych księgach, często poszukujemy nadziei czy drogowskazów.

  Na podstawie treści zawartych w Starym Testamencie, twórcy chcą zmierzyć się z problemami świata współczesnego i poprzez język teatru nawiązać dialog z dziećmi w wieku 6+, do których przedstawienie jest adresowane. Spektakl jest próbą opowiedzenia dzieciom o prawdach rządzących światem oraz zapoznaniem najmłodszych z kodeksem moralnym, który wyznacza dobro i zło, a także przedstawia wzorce i antywzorce postępowania.

  W naszym spektaklu, każdy z aktorów przybliży jedną opowieść ze Starego Testamentu, wskazując na wciąż aktualne tematy i sytuacje. Ale te "Prastare opowieści" przedstawione będą nie tylko słowem, bowiem w tym przekazie ważny będzie także teatr formy. Na teatralnej scenie zobaczymy świat wykreowany z papieru - papierowych lalek animowanych przez aktorów oraz teatru gestu - zbudowanego z rąk. Gesty i słowo będą także ważne w jeszcze jednym kontekście - języka migowego, który w spektaklu będzie używany przez aktorów. Stworzy to niezwykle plastyczną i poetycką opowieść, pełną symboli, zagadnień i zjawisk, odnoszących się do świata i człowieka.