Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Galeria Sztuki Współczesnej

  zaprasza na:

  Wystawa Dyplomy 2021

  22

  lipca

  2021

  CZWARTEK

  pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
  77 402 51 34
  Galeria Sztuki Współczesnej
  Ceny biletów

  wstęp:

  BRAK INFORMACJI

  Start imprezy

  start imprezy:

  17:51

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  03.07.2021 - 25.07.2021 g. 12:00

  Galeria Sztuki Współczesnej
  pl. Teatralny 12
  45-056 Opole
  Wstęp wolny
  Zapraszamy na wystawę Dyplomy 2021 Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego!
  Jak co roku, na początku wakacji Wydział Sztuki poddaje publicznej ocenie dyplomy swoich absolwentów - licencjatów i magistrów, którzy w pierwszych dwóch dniach lipca bronili swoich dokonań przed komisjami obradującymi w gmachu Galerii Sztuki Współczesnej.
  Prezentowanych jest trzydzieści dyplomów - przy czym zdecydowana większość to finał studiów licencjackich. Wystawa pokazuje przekrój przez wszystkie pracownie dyplomujące, z całym wachlarzem możliwości Wydziału Sztuki i kompetencji nabywanych przez jego studentów. Są więc użytkowe dzieła z obszaru projektowania graficznego - identyfikacje sklepów i stowarzyszeń, ale i plakaty bądź książki wypełnione ilustracjami. Reprezentowane są multimedia - animacje, wideo i projekcje, a obok nich projekty intermedialne, dotykające wielu płaszczyzn przeżycia i percepcji. Wielbiciele technik tradycyjnych otrzymają możliwość obejrzenia malarstwa (nie zawsze "klasycznego"), jak również rysunku i odbitek graficznych. Na wystawie obecna jest też rzeźba, pod postacią instalacji.
  Widzowie znajdą w tych dziełach wszystkie niepewności i pewności siebie, namiętności i obsesje, lęki i wyzwolenia, wypełniające młodych ludzi od tysiącleci. Szukają, próbują, testują świat i siebie. Aspekt pandemiczny będzie przezierał w wielu elementach - w tytułach, strukturze, idei. Nie ma tematu przewodniego, jest arcybogaty przekaz siły młodych, tych nie zepsutych światem, silnych swoimi talentami i pracą włożoną w ich pomnażanie.
  Widzowie znajdą te niezwykle osobiste wyznania, dyplomy zadające nam pytania, zachęcające do refleksji, skupienia, przystanięcia na chwilę. Zapraszamy - zerknijcie na wideo i animacje, muśnijcie palcem instalacje, powąchajcie różową płaszczyznę obrazów, przyjrzyjcie się graficznym odbitkom, przejrzyjcie książki, doceńcie dyplomy użytkowe - wprowadzające porządek lub piękno do identyfikacji, szyldu.

  Wystawa dostępna w głównych salach GSW oraz w Galerii Aneks GSW do 25.07.2021 codziennie od g. 12-20.00