Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
  Rozrywka

  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki

  zaprasza na:

  O mniejszych braciach Św. Franciszka

  21

  listopada

  2023

  WTOREK

  ul. Augustyna Kośnego 2a, 45-056 Opole
  77 454 23 36
  Wstęp od 4 lat
  Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki
  Ceny biletów

  wstęp:

  25 zł ulgowy / 27 zł normalny / 23 zł grupowy

  Start imprezy

  start imprezy:

  09:00

  Rezerwacje

  rezerwacje:

  BRAK INFORMACJI

  O MNIEJSZYCH BRACISZKACH ŚW. FRANCISZKA
  czas trwania: 55 min

  W dniu 21.11.2023 spektakl o godzinie 9:00 oraz 11:00

  "O mniejszych braciszkach Św. Franciszka", to obsypana nagrodami, urocza, bajkowa i pełna humoru opowieść o przygodach Franciszka z Asyżu. Nie bez powodu Św. Franciszek uznany został za patrona zwierząt i ekologii - Franciszek kochał cały świat, a zwłaszcza wszystkich jego "mniejszych" mieszkańców.

  W naszej sztuce, Św. Franciszek wędruje po świecie, a na swojej drodze spotyka ludzi i zwierzęta. Dla wszystkich jest dobry: godzi skłóconych, pociesza smutnych, rozbawia ponurych. Kaczki, osły czy wilki, z którymi rozmawia, dają mu się przekonać, że nie warto być zarozumiałym, upartym czy kłótliwym. Ze wspomnianymi "braćmi mniejszymi", Franciszkowi udaje się porozumieć. Ale czy tak łatwo pójdzie mu w kontaktach z ludźmi? Z nami idzie mu trochę gorzej... Może więc wszyscy powinniśmy zobaczyć ten spektakl, żeby wyciągnąć dla siebie lekcję?

  Komiczne dialogi i sytuacje, a także mocno zarysowane charaktery, z pewnością wzbudzą w widzach wiele pozytywnych emocji, radości i śmiechu. Zapraszamy więc, nie tylko dzieci, choć to głównie z myślą o nich powstała ta mądra realizacja. Spektakl adresowany jest do dzieci od 4 roku życia i umiejętnie wplata interakcje z najmłodszymi widzami. Ale każdemu z nas przyda się taka lekcja dobroci, czułości i troski, jaką obserwujemy u bohatera spektaklu wobec wszelkich żyjących istot.

  Repertuar Opolskiego Teatru Lalki i Aktora>>