• 0
0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Kino Meduza

zaprasza na:

Mężczyzna imieniem Ove

20

maja

2019

PONIEDZIAŁEK

ul. Oleska 45 Opole 45-222
693 365 542
Kino Meduza
Ceny biletów

wstęp:

BRAK INFORMACJI

Start imprezy

start imprezy:

20:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

Pogrążony w depresji wdowiec zaprzyjaźnia się z rodziną perskich imigrantów, dzięki którym jego życie nabiera nowych barw. Dwie nominacje do Oscara.
Spokojne szwedzkie miasteczko. Ove (Rolf Lassgård) ma blisko sześćdziesiąt lat i po śmierci żony stracił wszelką radość życia. Stał się zrzędliwym tetrykiem, który uprzykrza życie mieszkańcom swojego osiedla. Kiedy traci pracę w spółce kolejowej, postanawia popełnić samobójstwo. W tym samym czasie do domu naprzeciwko wprowadza się ciężarna Parvaneh (Bahar Pars) ze swoją rodziną. Nowa znajomość zmienia życie Ovego. Pełen uroku i ciepła komediodramat, który opowiada o udrękach samotności i otwieraniu się na świat. Główny bohater - w tej roli fantastyczny Rolf Lassgård (Łowcy, Tuż po weselu) - pod maską niedostępności skrywa wielkie serce. Potrzebuje jednak kogoś, kto dostrzeże jego drugie - lepsze - oblicze.
Aktor za stworzoną przez siebie doskonałą kreację zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. W produkcji występują też Bahar Pars (Gdy zapada ciemność), Filip Berg (Stockholm Stories), Ida Engvoll (serial Rebecka Martinsson), Tobias Almborg (Wiatr wieje tam, gdzie chce). Ten chwytający za serce obraz w reżyserii Hannesa Holma (Adam i Ewa, Wspaniała i kochana przez wszystkich) został wyróżniony dwiema nominacjami do Oscara - w kategoriach "najlepszy film nieanglojęzyczny" oraz "najlepsza charakteryzacja i fryzury". Otrzymał też Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszej europejskiej komedii. Jego scenariusz powstał na podstawie powieści Frederika Backmana.