• 0
0
 
Rzetelność informacji o imprezach gwarantują poszczególne lokale.
Rozrywka

Teatr im. Jana Kochanowskiego

zaprasza na:

Grotowski non-fiction

12

lutego

2019

WTOREK

pl. Teatralny 12, 45-056 Opole
77 454 59 41 453 90 82
Teatr im. Jana Kochanowskiego
Ceny biletów

wstęp:

22-23

Start imprezy

start imprezy:

19:00

Rezerwacje

rezerwacje:

BRAK INFORMACJI

"Grotowski non-fiction" jest projektem zainspirowanym życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego, który tworzył w Opolu słynny Teatr 13 rzędów, stał się postacią kultową w teatrze a zarazem jednym z największych artystów XX w. W projekcie, składającym się ze spektaklu, wystawy i publikacji kluczowym elementem jest próba odtworzenia postaci samego Grotowskiego poprzez uwagi, opinie, wspomnienia oraz wyobraźnię i fantazję aktorów, którzy - przewrotnie - stają się reżyserami i badaczami tematu wciągając widzów w nietypowe prace rekonstrukcyjne.
Czy w ogóle dotarcie do człowieka na podstawie zachowanych wspomnień i artefaktów jest możliwe? Czy teatr dysponuje dziś środkami pozwalającymi na zmierzenie się z tak sformułowanym zadaniem?
Celem spektaklu jest namysł nad tym, czym jest fenomen teatru, i czy do jego zaistnienia faktycznie, jak chciał tego Grotowski, niezbędna jest obecność reżysera-demiurga, wytwarzającego w oparciu o niemal religijny system całkowitego oddania przeświadczenia o tym, że teatr potrafi przekroczyć nasze codzienne doświadczenie, przenosząc nas w niedostępny, ale jakże fascynujący obszar rzeczywistości.