Znajdź wiadomość

Osoby, które czują się dotknięte przestępstwem, mogą do piątku skorzystać z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Autor: Majlan Kliknięć: 3060 Komentarzy: 12

W ostatnich dniach opolscy policjanci zatrzymali dwóch Ukraińców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni stracili już prawo jazdy. Teraz zajmie się nimi sąd.

Autor: Majlan Kliknięć: 3703 Komentarzy: 25

Dziś około godziny 10.00 nietrzeźwy kierowca uderzył w oznakowany radiowóz. Sprawca zdarzenia miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 17624 Komentarzy: 38

Trzy miesiące aresztu dla Daniela G. - to decyzja Sądu Rejonowego w Brzegu. Tym samym sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

Autor: Greg Kliknięć: 9072 Komentarzy: 43

Kierowca seata wpadł w poślizg i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka kierowcą volkswagena. Okazało się, że sprawca wypadku był pijany.

Autor: Greg Kliknięć: 12261 Komentarzy: 30

Barwny korowód – złożony między innymi z orkiestry, strażaków, księdza, cyganki czy diablic - będzie przechadzał się ulicami dawnego sołectwa Winów do późnych godzin popołudniowych.

Autor: Majlan Kliknięć: 11150 Komentarzy: 28

Budynek po Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu przy Placu Daszyńskiego 3 zostanie przekazany Sądowi Okręgowemu w Opolu.

Autor: Majlan Kliknięć: 8486 Komentarzy: 63

Adam, Krzysztof i Jan Tyrałowie z Olesna podczas niesłusznego pobytu za kratkami stracili wiele: od jednego odeszła żona, kolejny do dziś ma traumę. Sąd właśnie orzekł odszkodowania za niesłuszny areszt.

Autor: Greg Kliknięć: 5243 Komentarzy: 46

Sprawca rozboju najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 20-latek grożąc ekspedientce przedmiotem przypominającym nóż zabrał dwie butelki wódki i uciekł. Zatrzymany był już wcześniej karany, grozi mu teraz do 18 lat więzienia.

Autor: Greg Kliknięć: 5999 Komentarzy: 72

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wyrok za zabójstwo nastolatki z Krapkowic. Artur W. spędzi w więzieniu 25 lat, a nie 14 - jak orzekł opolski sąd.

Autor: Greg Kliknięć: 14971 Komentarzy: 65

32-letni Miłosz C. został dziś skazany na 12 lat pozbawienia wolności za zabicie swojego sąsiada. Do zbrodni doszło podczas libacji.

Autor: Greg Kliknięć: 10345 Komentarzy: 29

Z okazji 800-lecia lokacji Opola urząd miasta wraz z fundacją Aktywni w Regionie, Cementownią Górażdże oraz Galerią Sztuki Współczesnej zrealizuje przedsięwzięcie, które zaktywizuje projektantów, a także ożywi opolski rynek.

Autor: Majlan Kliknięć: 2488 Komentarzy: 36

25 lat więzienia zamiast wcześniej orzeczonej kary 15 lat więzienia ma spędzić w więzieniu Piotr J., który w maju ubiegłego roku śmiertelnie ranił Michała D. nożem.

Autor: Greg Kliknięć: 3846 Komentarzy: 41

Dziś w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu rozpatrywano odwołania, jakie wpłynęły po ogłoszeniu wyroku w opolskim sądzie. Artur W. został skazany na 14 lat pozbawienia wolności w systemie terapeutycznym. Ten wyrok może jednak ulec zmianie.

Autor: Greg Kliknięć: 9867 Komentarzy: 17

Sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. 49-latek sam zgłosił na policję, że zabił swoją żonę.

Autor: Greg Kliknięć: 2356 Komentarzy: 7

Policjanci zabezpieczyli blisko 5,5 kilograma marihuany i ponad 60 gramów haszyszu. 26-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty i został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia. 

Autor: Greg Kliknięć: 6781 Komentarzy: 16

21-letni Michał Cz. przyznał się do spowodowania tragicznego wypadku i na sali sądowej przeprosił rodzinę poszkodowanych. Dziś sąd skazał go na 6 lat więzienia.

Autor: Greg Kliknięć: 19354 Komentarzy: 47

Rozstrzygnięto już konkurs architektoniczny na najbardziej reprezentacyjną ulicę w mieście. Komisja obradowała nad pięcioma zgłoszonymi projektami. Nagrodzono trzy z nich.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2174 Komentarzy: 2

Michał A. - właściciel firmy produkującej meble odpowie m.in. kierowanie zbrojną grupą przestępczą, zlecanie podpaleń. Śledczy zatrzymali też Daniela R., który miał dokonywać podpaleń na zlecenie swojego szefa.

Autor: Greg Kliknięć: 7414 Komentarzy: 11

Akt oskarżenia przeciwko Piotrowi B. trafił właśnie do sądu. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa i spowodowanie ciężkiej choroby oraz za nielegalne posiadanie broni.

Autor: Greg Kliknięć: 1906 Komentarzy: 9

48-letni Roman P. jest oskarżony o zamordowanie swojego brata. Oprócz niego przed sądem stanęło dziś także dwóch innych mężczyzn, którzy mieli być świadkami zabójstwa i nie udzielili pomocy ofierze.

Autor: Greg Kliknięć: 6426 Komentarzy: 12

Włodarze gmin, które od 1 stycznia zostaną włączone do Opola, złożyli skargę na tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten orzekł dziś, że skargę odrzuca, bo nie jest właściwy do jej rozstrzygnięcia.

Autor: Greg Kliknięć: 3784 Komentarzy: 81

W piątkowy wieczór w Opolu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Pijany kierowca audi wjechał na Stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków. O zdarzeniu poinformował nas Czytelnik Radosław, który zadzwonił na nasz numer alarmowy 791 24 24 24.

Autor: Majlan Kliknięć: 21224 Komentarzy: 82

21-letni mieszkaniec województwa śląskiego tymczasowo stracił uprawnienia do kierowania samochodem po zatrzymaniu do policyjnej kontroli w związku ze znacznym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym.

Autor: Majlan Kliknięć: 13728 Komentarzy: 39

Chmura tagów