• Wyświetleń: 2335
    • Dodano: 2020-02-23 / 10:57

Pewne zwycięstwo UNI Opole!

"Wilczyce z Opola" walczą o wicelidera 1 ligi kobiet! Kolejną przeszkodą do tego celu była Solna Wieliczka. W 11 kolejce ta drużyna pokonała pewnie Opolanki 3:0. Tym razem, jako goście, chciały powtórzyć swój wyczyn.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobyła Stronias. Jednak na prowadzenie wyszły zawodniczki z Wieliczki, które wykorzystały błędy Opolanek. Do pierwszej przerwy wziętej przez Nicolę Vettoriego wynik brzmiał 11:14. Opolanki dzięki dwóm blokom z rzędu zdołały wyrównać stan rzeczy do po 16. Ostatecznie skończyło się 25:23 dla UNI, a ostatnie słowo w tej partii należało do Marty Ciesiulewicz, która czujnie zachowała się przy siatce.

Drugi set można śmiało nazwać rollercoasterem. Prowadzenie obie ekipy podawały sobie z rąk do rąk - najpierw trzy punktowe wyszła Solna, jednak szybko je straciła, gdyż serią dobrych zagrań popisało się Uni. Niestety, jak szybko przyszło - tak szybko poszło, świetną dyspozycją na zagrywce popisała się była zawodniczka Opolanek - Angelika Gajer. W dalszej części gry dalej toczyła się bitwa, zakończyła się ona ponownie pozytywnie dla Opolanek, bowiem wykazały się one większą dojrzałością w ataku i set zakończył się 25:19.

W trzeciej odsłonie ponownie początek należał do Wieliczki. Szybko odrobił Opolanki, a moment kluczowy dla tego seta i całego spotkania nastąpił przy wyniku 5:5. Wtedy na stanowisku serwisowym stanęła Sandra Szczygioł i raz po raz wprowadzała zamęt w zasiekach gości. Nic nie pomogła przerwa wzięta przez trenera Ryszarda Litwina, gdyż zaraz po tym zdobyła dwa efektowne asy serwisowe i przewaga UNI wzrosła do 6 punktów. Do końca zawodniczki z Opola spokojnie kontrolowały przebieg meczu, a ostatecznie pokonały Solną do 17 i w całym meczu 3:0.

MVP spotkania została Sandra Szczygioł. Następny i ostatni mecz w fazie zasadniczej UNI Opole zagra na wyjeździe w Gliwicach, już 29 lutego.