• 0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1130
  • Dodano: 2020-02-10 / 16:21
  • Komentarzy: 1

Brzeska Komenda zmodernizowana i rozbudowana

 
 
Brzeska Komenda zmodernizowana i rozbudowana

(KPP Brzeg)

W Brzegu odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej i rozbudowanej komendy. Teraz funkcjonariusze mają do dyspozycji nowoczesny budynek wyposażony między innymi w strzelnicę i salę ćwiczeń. Obiekt przede wszystkim gwarantuje komfort przyjmowania osób załatwiających swoje sprawy i potrzebujących pomocy, a policjantom i pracownikom cywilnym, odpowiednie warunki służby. Budynek przystosowany jest również dla osób niepełnosprawnych.

Uroczyste otwarcie Komendy Powiatowej Policji w Brzegu rozpoczęło się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi.

Następnie Pan Generalny Inspektor wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Opolu nadinsp. Jarosławem Kaletą przekazali klucze do nowej siedziby gospodarzowi obiektu - insp. Mariuszowi Stelnickiemu. Na jego ręce zostały również przekazane klucze do nowego radiowozu hyundai i30. Następnie budynek i radiowóz poświęcił kapelan komendy wojewódzkiej ks. ppłk rez. dr Jerzy Niedzielski i kapelan komendy powiatowej w Brzegu ks. Roman Siewiera.

W uroczystości wzięli udział także parlamentarzyści - Pani Violetta Porowska i Pan Paweł Kukiz, Wicewojewoda Opolski Pani Teresa Barańska, przedstawiciele lokalnych samorządów powiatu brzeskiego wraz ze Starostą Brzeskim Panem Jackiem Monkiewiczem, a także przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją.

Nowoczesny budynek spełnia najwyższe standardy i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki inwestycji znacznie poprawiły się warunki pracy policjantów i pracowników cywilnych. Pierwsze kroki ku rozbudowie zostały poczynione już w czerwcu 2016 roku. Najpierw zostało wybudowane nowe skrzydło, na które składają się trzy kondygnacje, natomiast trzy lata później rozpoczęła się modernizacja dotychczasowej siedziby. Obydwa budynki są połączone łącznikami stanowiąc jedną całość. Na terenie obiektu znajdują się nowoczesne pomieszczenia biurowe, multimedialna sala konferencyjna, przyjazny pokój przesłuchań dla dzieci, pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz zaplecze socjalne. Komenda została także wyposażona w sale ćwiczeń, nowoczesną strzelnicę, kojce dla psów służbowych i pomieszczenia dla ich przewodników.

Obecnie siedziba zajmuje dwie działki, dotychczasową i pozyskaną w drodze darowizny. Teren na Skarb Państwa przekazał Pan Jerzy Wrębiak - Burmistrz Brzegu. Natomiast inwestycja została sfinansowana z Programu Modernizacji Policji Komendy Głównej, a całość wyniosła ponad 16 milionów złotych.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-10 19:16:15 [89.67.7.*] id:1591098  
The Naturator: Napisał postów [1869], status [Szycha] Reputacja
Teraz strach się bać w Brzegu.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia