• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3625
  • Dodano: 2020-01-16 / 10:05
  • Komentarzy: 0

Ogromne straty materialne po pożarze w powiecie nyskim

 
 
Ogromne straty materialne po pożarze w powiecie nyskim

(Fot. OSP KSRG Chróścina)

Ogromne straty materialne spowodował pożar sadzy w kominie, do którego strażacy wyjechali w środę późnym wieczorem. Mieszkaniec budynku został przetransportowany do szpitala.


Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze komina w budynku jednorodzinnym w miejscowości Czarnolas (gmina Skoroszyce) w środę około 21:20.

- Do zdarzenia zadysponowano łącznie 9 zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy w wyniku rozpoznania stwierdzili, że pożarem objęte jest poddasze budynku. Jedna osoba ewakuowała się samodzielnie przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały ugaszeniu pożaru przy pomocy prądów wody, prowadzeniu prac rozbiórkowych oraz sprawdzeniu pomieszczeń przy pomocy czujnika wielogazowego i kamery termowizyjnej - informuje asp. Jarosław Buhl ze Stanowiska Kierowania
Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

W trakcie działań okazało się, że osoba która wcześniej samodzielnie ewakuowała się z budynku wymaga pomocy medycznej. Mieszkaniec budynku jednorodzinnego został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Służby ratunkowe pracowały przy dogaszaniu budynku do późnych godzin nocnych. Spaleniu uległa duża część konstrukcji dachu, trwa szacowanie strat.



reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".