• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3255
  • Dodano: 2019-12-30 / 19:17
  • Komentarzy: 0

Włamywali się do piwnic, zostali zatrzymani

 
 
Włamywali się do piwnic, zostali zatrzymani

(Fot. Archiwum)

Pierwszy z mężczyzn podejrzanych o włamania wpadł na gorącym uczynku. Policjantów zaalarmował zaniepokojony hałasem mieszkaniec. Resztą zajęli się funkcjonariusze z Ozimka. 27-latek został zatrzymany w jednej z piwnic niemal z łomem w ręku, drugi z mężczyzn został namierzony już następnego dnia. Okazało się, że tej nocy ich łupem padło łącznie 6 piwnic - mundurowi odzyskali już większą część skradzionego mienia.

28 grudnia w nocy, dyżurny z Ozimka otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych mogą być włamywacze. Jednego z mieszkańców zaniepokoiły hałasy i postanowił zaalarmować policję. Już po chwili na miejscu był policyjny patrol. Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku 27-latka. Mężczyzna miał przy sobie łom, a w piwniczym korytarzu przygotowane do wyniesienia elektronarzędzia i sprzęt hydrauliczny.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny oraz zabezpieczyła ślady przestępstwa. Okazało się, że tej nocy jeszcze 5 innych komórek piwnicznych padło łupem włamywaczy. Jak ustalili policjanci, 27-latek nie działał jednak sam. Do tej sprawy, już następnego dnia, został zatrzymany 17-letni mieszkaniec powiatu opolskiego.

Zatrzymani do włamań mężczyźni przyznali się do winy. Obaj usłyszeli łącznie po 6 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. Część skradzionego mienia trafiła już do pokrzywdzonych. Śledczy zaznaczają, że sprawa może być rozwojowa.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".