• 0
  • Wyświetleń: 533
  • Dodano: 2019-11-25 / 14:02
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

I Ty możesz tworzyć nowe technologie!

 
 
I Ty możesz tworzyć nowe technologie!
Choć dla wielu osób koncepcje takie jak "internet rzeczy", "uczenie maszynowe" czy "big data" brzmią tajemniczo, to właśnie one są motorami napędowymi dzisiejszego biznesu. Nowoczesne technologie nieustannie się rozwijają, przedsiębiorstwa z kolei chętnie wykorzystują ich zdobycze w zapewnianiu sobie przewagi na rynku. Jak włączyć się do tego technologicznego wyścigu? Najlepiej od razu startując w grupie liderów: czyli twórców oprogramowania informatycznego!

Języki programowania warte coraz więcej

Firmy IT prześcigają się w kuszeniu kandydatów. Nic dziwnego: rynek od dawna cierpi na niedobór specjalistów, a uczelnie wyższe czy nawet pojawiające się nieustannie kursy i bootcampy nie są w stanie zaspokoić potrzeb przedsiębiorstw informatycznych.

Nie brakuje przy tym pracy i wyzwań. Jeśli programista chce tworzyć aplikacje, rozbudowywać oprogramowania biznesowe i wykorzystywać big data, uczenie maszynowe i inne rozwiązania w projektowaniu narzędzi, to teraz jest na to najlepszy czas. Java, Android, .NET, Angular, node.js - znajomość technologii otwiera dziś bardzo wiele drzwi.

Każdy projekt jest wyzwaniem

Praca w firmie IT nie jest dla osób, które lubią się nudzić. Nie ma dwóch takich samych projektów, zwykle nie jest też tak, że jedno rozwiązanie sprawdzi się w tej samej formie w innych warunkach. Rozważając karierę w przedsiębiorstwie informatycznym, trzeba przygotować się na to, że technologie wciąż się rozwijają, a każdą linię kodu można napisać na więcej niż jeden sposób. W tym środowisku człowiek nieustannie się szkoli i nieustannie szlifuje swoje umiejętności. W efekcie z czasem programista staje się ekspertem, który ma pomysł na rozwiązanie każdego postawionego przed nim zadania.

Wyzwania nie kończą się jednak przy komputerze. W Hicron, wrocławskiej firmie IT, która działa na arenie międzynarodowej, specjaliści na co dzień pracują z klientami zagranicznymi. Oznacza to komunikację w obcym języku, konieczność zrozumienia subtelnych różnic kulturowych i wyczucia wymagań, jakie przed firmą stawia rynek inny, niż polski. Z drugiej strony, praca w przedsiębiorstwie informatycznym to także okazja do wyjazdów zagranicznych i zwiedzania świata.

Czy warto stawiać na nowe technologie?

Żyjemy w świecie, w którym nowoczesne rozwiązania informatyczne pozwalają przedsiębiorcom na zdobycie przewagi na rynku. Biznesowa konkurencja z roku na rok jest coraz bardziej zacięta, a to oznacza, że wartość nowych technologii stale rośnie. Trend ten to ogromna szansa dla osób, które z językami programowania są za pan brat - ale także dla tych, które stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie IT. Technologiczny wyścig dopiero się zaczął: jeszcze masz czas, by do niego dołączyć, więc pomyśl o napędzeniu swojej kariery!


Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia