• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2220
  • Dodano: 2019-11-19 / 14:19
  • Komentarzy: 5

Tomasz Lisiński kandydatem na prezesa Odry Opole

 
 
Tomasz Lisiński kandydatem na prezesa Odry Opole
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Wraz z początkiem rundy wiosennej Odra Opole będzie już występować pod spółkę. Prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski przedstawił już skład proponowanej Rady Nadzorczej oraz prezesa Odra Opole S.A.


Trwają pracę nad utworzeniem spółki, która "na nowo" poprowadzi klub piłkarski z Opola. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski przedstawił dziś wstępny plan działań oraz osoby, którym chce powierzyć opiekę nad spółką.

- Piłka nożna i sport w mieście są dla mnie priorytetem. Nie ma co ukrywać, że po ogromnych sukcesach z lat ubiegłych Odra Opole jest w trudnej sytuacji. Po powołaniu spółki, następne w kolejności będzie powołanie rady nadzorczej i prezesa spółki. Z początkiem roku przejdziemy do rejestracji spółki, a wiosną Odra Opole będzie występowała w rozgrywkach piłkarskich już jako spółka akcyjna - mówi Arkadiusz Wiśniewski.

Prezydent zapowiada, że od samego początku nacisk będzie kładziony na poprawę wyniku sportowego i przywrócenie wiary w drużynę kibicom, którzy tracą już nadzieję nie tylko na sukcesy opolskich piłkarzy, ale także o utrzymanie Odry w 1 lidze.

W skład Rady Nadzorczej spółki wejdą 3 osoby. To pani Natalia Gaweł, prawnik, Mirosław Romanowicz - członek zarządu ds. operacyjnych Energetyki Cieplnej Opolszczyzny SA, który jest głównym sponsorem klubu oraz Janusz Wysocki, osoba która była autorem awansu Odry Opole do drugiej ligi.

- W klubie pojawić się ma jak najwięcej osób związanych z piłką nożną w Opolu. Pierwszym prezesem miałby zostać Tomasz Lisiński, związany z klubem Odry Opole od dawna. Swoimi umiejętnościami przeorganizuje pracę spółki - wyjaśnia prezydent.

Tomasz Lisiński nie boi się nowej roli i przyznaje, że jest w stanie podołać temu dużemu wyzwaniu. - Powołanie mnie na kandydata na prezesa Odry Opole jest dużym wyzwaniem. Nie mam wobec niego obaw, bo sport opolski znam, kocham i mam nadzieję rozumiem. Nie podlega dyskusji, że klub Odry Opole znam najlepiej. Jestem jego wychowankiem, odkąd skończyłem 10 lat uczestniczyłem w życiu klubu i przeszedłem tam każdy szczebel sportowej przygody. Nie znam Odry Opole na poziomie ekstraklasy, to perspektywa na której powinniśmy się skupić i o którą powinniśmy walczyć. Przy zaangażowaniu wielu osób w perspektywie czasowej 3 do 5 lat możemy zbudować silny klub, który będzie bił się o ekstraklasę - komentuje Tomasz Lisiński.

Prezydent podkreśla, że zależy mu na tym, aby finansowanie spółki nie zmieniło się w stosunku do finansowania Odry będącej pod opieką stowarzyszenia. - Stowarzyszenie zakończy działalność, a zobowiązania wobec piłkarzy będzie kontynuować spółka. Co się będzie działo w sprawie klubu jest w rękach nowego prezesa, to samo tyczy się trenera - mówi Arkadiusz Wiśniewski i dodaje, że zmiany obejmą także trenera Piotra Plewnię, którego bardzo ceni, jednak nie posiada licencji do prowadzenia drużyny na takim poziomie.

Naczelnika Wydziału Sportu miasta Opola po objęciu funkcji prezesa Odry Opole S.A. zastąpi Marcin Sagan,obecny pracownik biura prasowego ratusza, wielki miłośnik sportu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-19 18:40:39 [188.123.205.*] id:1585041  
ombre: Napisał postów [17616], status [VIP] Reputacja
Tu potrzeba managerów z prawdziwego zdarzenia a nie wielbicieli sportu jako takich.

Nick:
Treść:
2019-11-19 15:51:22 [83.3.217.*] id:1585030  
zuza24: Napisała postów [3], status [żółtodziób] Reputacja
Janusz Wysocki pracownik firmy Sindbad.Czyli nić się nie zmienia.Od 20 lat ta sama śpiewka:ratujemy klub teraz już będzie lepiej.

Nick:
Treść:
2019-11-19 15:26:04 [89.67.4.*] id:1585028  
emsi: Napisał postów [1361], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Trzymam kciuki za kolegę z boiska.Tomek zna Odrę od podszewki byłby bardzo dobrym prezesem.

Nick:
Treść:
2019-11-19 14:56:23 [31.60.50.*] id:1585026  
MyWasWyNas: Napisała postów [402], status [pismak] Reputacja
Tym czasem idzie do nas druga fala zachorowań na ODRĘ z Urakiny. A szczepionek brak. Mam nadzieję ze nowy prezes cos z tym zaradzi bo prezes Jarosław tylko kotem się troszczy .

Nick:
Treść:
2019-11-19 14:49:40 [5.173.244.*] id:1585025  
KubaXY: Napisał postów [2290], status [Szycha] Reputacja
Nie zmieni to faktu, ze WKS najslabszym skladem wygra z tym badziewnym klubem z Opola

Nick:
Treść: