• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3584
  • Dodano: 2019-11-18 / 06:37
  • Komentarzy: 1

Niebezpieczna niedziela na A4. Do wypadku lądowały dwa śmigłowce LPR

 
 
Niebezpieczna niedziela na A4. Do wypadku lądowały dwa śmigłowce LPR

(Fot. KP PSP Strzelce Opolskie )

Dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz 5 zastępów straży pożarnej zadysponowano do niedzielnego wypadku na opolskim odcinku autostrady A4.


Do wypadku doszło w niedzielę 17 listopada 2019 roku przed godziną 13. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelach Opolskich otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na autostradzie A4 na 266 kilometrze w kierunku Wrocławia.

Natychmiast do zdarzenia wyjechały dwa zastępy z JRG KP PSP w Strzelcach Opolskich oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszowej i jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Ślaskim. Do zdarzenia udały się również dwie karetki, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratowniczego oraz Policja.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że na pojazd obsługi autostrady (osoby w czasie zdarzenia były poza pojazdem) najechał samochód laweta, w którym podróżowało 4 obywateli Ukrainy. Dwie osoby z tego pojazdu znajdują się poza samochodem, natomiast dwie pozostałe zostały zakleszczone w pojeździe - relacjonuje KP PSP w Strzelcach Opolskich.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, wykonaniu dostępu do osób zakleszczonych przy pomocy narzędzi hydraulicznych, ewakuacji poszkodowanych, pomocy w lądowaniu LPR-ów, pomocy w transporcie poszkodowanych.

Na czas lądowania śmigłowców LPR wstrzymano całkowicie ruch na autostradzie A4. Dwie osoby najciężej ranne zostały przetransportowane śmigłowcami LPR, pozostali zostali przewiezieni karetkami do szpitala.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-11-18 13:47:12 [83.238.143.*] id:1584924  
iks: Napisał postów [290], status [maniak] Reputacja
Pomimo, że w tym miejscu były 3 pasy to 1.5h staliśmy w korku. Karetki dawno odjechały, śmigłowce odleciały a autostrada jeszcze przez godzinę była zamknięta. 2 wnioski się wysuwają po tym wypadku. 1. Kierowcy ciągle nie ogarniają tego jak zrobić korytarz życia (widok jak w parodii Benny Hill'a). 2. Ludzie zamiast siedzieć w autach jak przystało to łazili po całej autostradzie i blokowali z trudem już utworzony korytarz życia.

Nick:
Treść: