• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1612
  • Dodano: 2019-10-21 / 18:10
  • Komentarzy: 0

Cytryna zamiast mandatu, czyli cierpki smak pouczenia

 
 
Cytryna zamiast mandatu, czyli cierpki smak pouczenia
 <i>(KPP Namysłów)</i>

(KPP Namysłów)

"Cytrynka za mandat" to akcja zorganizowana przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu. Happening ten skierowany jest do kierowców i ma on na celu przypomnienie im przepisów ruchu drogowego. W sposób szczególny jednak, akcja ta przypomina o ograniczeniach prędkości w rejonie szkół i przedszkoli. Uczniowie wspólnie z namysłowską drogówką pouczali kierowców za nieznaczne przekroczenie prędkości, w zamian za zjedzenie kawałka cytryny.

W piątek, 18 października, namysłowska drogówka przyłączyła się do projektu zorganizowanego przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu. W ramach akcji "Cytrynka za mandat", kierowcy którzy dopuścili się nieznacznego przekroczenia prędkości w rejonie szkoły, mogli wykupić się od mandatu kosztując plaster cytryny. W ramach pouczenia za niedostosowanie prędkości, kierowcy otrzymywali reprymendę od uczniów, aby następnym razem zwrócili szczególną uwagę na prędkość swoich samochodów, w szczególności w rejonie szkół i przedszkoli.

Kilku kierowców skorzystało z oferty uczniów i ze skrzywioną miną kosztowało cierpkiej cytryny. Była to kolejna inicjatywa dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jastrzębiu, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy swojej placówce.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość nadal pozostaje główną przyczyną wypadków drogowych, w tym tych najpoważniejszych ze skutkiem śmiertelnym. Wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną. Dlatego apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę!
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".