• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 692
  • Dodano: 2019-10-19 / 11:00
  • Komentarzy: 0

Zapal się do działania czyli Festiwal Wolontariatu Impuls

 
 
Zapal się do działania czyli Festiwal Wolontariatu Impuls
Przez całą sobotę 19 października w Opolu będzie trwał Festiwal Wolontariatu Impuls. Głównym jego celem jest pokazanie jak działa wolontariat w praktyce.

Każdy uczestnik Festiwalu będzie mógł wykonać realną i potrzebną pracę wolontariacką związaną z działalnością społeczną opolskich organizacji. Uczestnicy otrzymują specjalnie przygotowane mapy z listą miejsc, krótkim opisem i czasem trwania zadania. Aktywności, których mogą się podjąć, dotyczą wolontariatu z bardzo różnorodnych dziedzin, aby każdy mógł zobaczyć jak wiele w różnych obszarach jest do zdziałania i wybrać te, które mu najbardziej odpowiadają.

Wolontariusze będą m.in. rozmawiać z pacjentami i czytać książki w Hospicjum Betania, malować mural promujący wolontariat, zwiedzać Teatr Kochanowskiego w Opolu i przygotowywać się do pomocy przy obsłudze widza, a także realizować warsztaty z dziećmi z Trisomią w TRISO - Opolskim Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Dzieci z Trisomią 21.

Zwieńczeniem Festiwalu Impuls będzie koncert podczas którego muzycy zagrają również wolontariacko w podziękowaniu za pracę i zaangażowanie wolontariuszy oraz organizacji. Tuż przed koncertem odbędzie się podsumowanie Festiwalu, projektu "Iskra do zmiany", a także debata na temat współpracy wolontariuszy z organizacjami.

w trakcie trwania Festiwalu można nad się zapisać na wolontariat, debatę i koncert.Zapisz się na Festiwal Impuls.

reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".