• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2338
  • Dodano: 2019-10-15 / 14:10
  • Komentarzy: 3

Kilkanaście zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy otrzymali od rana policjanci ze Zdzieszowic

 
 
Kilkanaście zgłoszeń o próbie wyłudzenia pieniędzy otrzymali od rana policjanci ze Zdzieszowic

(Fot. KPP Krapkowice )

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy dzwonią do seniorów i podają się za bliskich. Oszuści informując o wypadku próbują wyłudzić pieniądze, pytają też o zgromadzone kosztowności w domach.


Kilkanaście zgłoszeń związanych z próbą wyłudzenia pieniędzy odebrali dziś odebrali policjanci ze Zdzieszowic. Na tę chwilę wiadomo, że mieszkańcy Zdzieszowic wykazali się dużą czujnością i nie dali nabrać się oszustom.

- Dzisiaj od kilku godzin mieszkańcy Zdzieszowic otrzymują - co ważne, na telefony stacjonarne dziwne informacje od osób podających się za bliskich czyli synów, córek, wnuczków, wnuczek, o wypadkach drogowych do jakich miało dojść z udziałem bliskich na terenie Niemiec i w Polsce. Osoby podszywające się pod bliskich informując, że grozi im dożywocie proszą o pieniądze lub wypytują o zgromadzone w domu kosztowności. Policjanci z Krapkowic odebrali już kilkanaście takich telefonów od zaniepokojonych mieszkańców Zdzieszowic - informują zdzieszowiccy policjanci.

Dzisiaj pomimo kolejnego ataku oszustów i odnotowanych prób oszustw nikt z mieszkańców Zdzieszowic nie dał się nabrać na ataki - natychmiast informując o telefonach policjantów. Mieszkańcy osobiście lub z innych telefonów od razu weryfikowali podejrzane połączenia i rozmowy już u swoich bliskich.

Policjanci apelują o czujność i ostrożność. - Porozmawiajmy o sposobie działania oszustów ze swoimi seniorami, gdyż to właśnie oni dysponując telefonami stacjonarnymi najczęściej są narażeni na ataki oszustów. Za każdym razem weryfikujmy podejrzane połączenia, podzielmy się swoimi obawami z najbliższymi. Nigdy nie wchodźmy w interakcję z oszustami, nie podejmujmy pochopnych decyzji - słyszymy.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-17 06:47:41 [86.80.72.*] id:1583513  
Mariano. _.: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
Czyżby największy wałkarz że Zdzieszowic (p. TOBIASZ znany również jako Hy...) znalazł sobie nowy sposób na zarobek???

Nick:
Treść:
2019-10-16 09:18:05 [5.173.88.*] id:1583431  
luxusowy: Napisał postów [22531], status [VIP] Reputacja
tam no foto jest nasz forumowicz w pracy :)

Nick:
Treść:
2019-10-15 18:13:18 [31.60.56.*] id:1583389  
liberty: Napisał postów [1771], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Mohery jak macie za duzo kasy to oddajcie ja na cele charytatywne a nie bądźcie frajerami i nie dajcie sie przestępcom naciągać...

Nick:
Treść: