• 0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1640
  • Dodano: 2019-10-15 / 14:51
  • Komentarzy: 0

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

 
 
Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

( sierż.sztab. Paweł Pilarski KPP Kluczbork)

To dzięki zainteresowaniu sąsiadów oraz zdecydowanej reakcji byczyńskich policjantów uratowano mężczyznę. 59-letni mieszkaniec gminy od kilku dni nie wychodził z domu, dodatkowo nie było z nim kontaktu. Interweniujący policjanci widząc przez okno mężczyznę leżącego na podłodze nie zawahali się ani chwili i wyważyli drzwi do mieszkania.

W minionym tygodniu do Posterunku Policji w Byczynie zgłosił się mieszkaniec jednej z miejscowości pod Byczyną. Mężczyzna poinformował policjantów, że od pewnego czasu nie ma kontaktu ze swoim sąsiadem. Mundurowi ustalili, że 59-latek mieszka sam, a od tego choruje.

Pod wskazany adres niezwłocznie pojechali dzielnicowy sierż. sztab. Paweł Pilarski oraz policjant pionu kryminalnego. Funkcjonariusze na miejscu sprawdzili całe obejście, a następnie zaglądając przez okno zauważali leżącego na podłodze mężczyznę, który wyraźnie potrzebował pomocy. Reakcja policjantów była natychmiastowa - wyważyli drzwi a następnie weszli do środka.

Jak się okazało 59-latek był nieprzytomny.

Funkcjonariusze przystąpili do czynności ratowniczych i prowadzili je, aż do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego. Przekazany pogotowiu mężczyzna od razu trafił do szpitala, a obecnie jego życiu już nic nie zagraża.

Gdyby nie sąsiedzka czujność i natychmiastowa interwencja policjantów, mężczyzna mógłby nie przeżyć.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".