• 0
 
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 530
  • Dodano: 2019-10-10 / 16:50
  • Komentarzy: 0

Samorządowcy omówili perspektywy kształcenia na Opolszczyźnie

 
 
Samorządowcy omówili perspektywy kształcenia na Opolszczyźnie

(Fot. Arleta)

10 października podczas Opolskiego Forum Zawodowego spotkali się eksperci w zakresie kształtowania regionalnej polityki edukacyjnej i zatrudnieniowej. O przyszłości kształcenia zawodowego i ustawicznego rozmawiali przedstawiciele instytucji edukacyjnych, samorządowcy i przedsiębiorcy.

Spotkanie odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu, a zorganizował je Wojewódzki Urząd Pracy. Celem było omówienie stanu i perspektyw kształcenia zawodowego i ustawicznego w województwie opolskim oraz sformułowanie rekomendacji w obszarze polityki rynku pracy. Forum miało formułę otwartą, dzięki której do dyskusji prowadzonej przez ekspertów mógł włączyć się każdy.

Podczas wydarzenia poruszono ważne dla Opolszczyzny tematy. - Celem jest to, aby pokazać dobre praktyki i rozwiązania, ale i porozmawiać o pewnych minusach, aby zaplanować dobre działania w zakresie kształcenia zawodowego, w jakich zawodach kształcić, jak instytucje edukacyjne mogą dostosować się do potrzeb pracodawców, jak prognozować to kształcenie zawodowe w regionie - relacjonował Maciej Kalski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

W ramach forum zorganizowano także część wystawienniczą, w której prezentowano innowacyjne rozwiązania edukacyjne (m.in. wypracowane w ramach projektów unijnych), które w przyszłości mogą się stać inspiracją dla nowych przedsięwzięć.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".