• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1459
  • Dodano: 2019-10-03 / 18:55
  • Komentarzy: 0

Śródmieście bez Rady Dzielnicy. Najwięcej chętnych na Malince

 
 
Śródmieście bez Rady Dzielnicy. Najwięcej chętnych na Malince

(Fot. Dżacheć)

Miejska Komisja Wyborcza w Opolu opublikowała w czwartek 3 października listę kandydatów do rad dzielnic. W czterech dzielnicach nie odbędzie się głosowanie, a jedna nie powstanie wcale. Dlaczego?


Miejska Komisja Wyborcza w Opolu podała informację o zarejestrowanych kandydatach na radnych w wyborach do rad dzielnic w Opolu. Najwięcej zarejestrowanych kandydatów, bo aż 38 ma dzielnica nr 5 (Malinka i Gosławice), tam będziemy wybierać 10 radnych na Malinkę i 5 radnych Gosławic. W dzielnicach nr 7,10,11,12 zarejestrowano tylko 15 kandydatów, dlatego bez potrzeby głosowania osoby na listach stały się automatycznie członkami Rady Dzielnicy.

W dzielnicy VIII zawierającej jednostkę urbanistyczną Śródmieście nie zgłosiła się wymagana liczba kandydatów tj. 15 osób. Zarejestrowano tam 6 kandydatów. W tej sytuacji w tej Dzielnicy nie powstanie rada. Dzielnica nie będzie też dysponować środkami finansowymi. Warto podkreślić, że Śródmieście mimo, że jest gabarytowo "małą" dzielnicą, posiada najwięcej mieszkańców bo ponad 17 tysięcy.

Budżety jakimi będą dysponować rady dzielnic to budżet na zadania bieżące i budżet na zadania inwestycyjne lub remontowe. Budżet na realizację zadań bieżących, to pieniądze przeznaczane na organizowanie różnorodnych form życia kulturalnego, sportowo - rekreacyjnego. Z tych środków finansowane lub współfinansowane są festyny, spotkania opłatkowe, imprezy mikołajkowe, konkursy z nagrodami dla dzieci, zawody sportowe, wędkarskie i inne formy prowadzące do integracji społeczności lokalnej.

Budżet na zadania inwestycyjne lub remontowe, to pieniądze, które Dzielnice wydatkują głównie na poprawę bezpieczeństwa poprzez remonty dróg, chodników, projektowanie ścieżek rowerowych oraz zagospodarowanie terenów do celów sportowo-rekreacyjnych.

Wybory członków rad dzielnic rozpoczną się 18 października.
reklama
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".