• 0
 
  • Wyświetleń: 475
  • Dodano: 2019-09-03 / 14:28
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

Planujesz wakacje z dzieckiem? Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne

 
 
Planujesz wakacje z dzieckiem? Zadbaj o ubezpieczenie turystyczne
Wakacje to doskonały czas na rodzinny wypoczynek. Europejskie kurorty przyciągają pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i ciepłą, lazurową wodą oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. Nic więc dziwnego w tym, że Polacy coraz chętniej planują wyjazdy zagraniczne, chcą pokazać swoim pociechom inną kulturę, ciekawe miejsca i zabytki, aby zachowały piękne wspomnienia z rodzinnego wypoczynku. Przed wyjazdem warto jednak zadbać o ubezpieczenie. Podpowiadamy, jak to zrobić!

EKUZ dla dziecka - jak wyrobić kartę?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (w skrócie EKUZ) daje obywatelom Unii Europejskiej oraz Norwegii, Szwajcarii, Islandii i Liechtensteinu możliwość korzystania za granicą ze swojego podstawowego ubezpieczenia publicznego na takich samych zasadach, jak obywatele danego kraju. W Polsce kartę tę bezpłatnie może uzyskać każdy ubezpieczony w NFZ. Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)? Czytaj więcej na https://ekuz.com.pl/. Czytaj więcej na https://ekuz.com.pl/. EKUZ mogą wyrobić nie tylko osoby dorosłe, ale także rodzice lub prawni opiekunowie dla swoich dzieci (bądź podopiecznych). Wystarczy złożyć wniosek w oddziale NFZ i w odpowiedniej rubryce wpisać dane dziecka (w rubryce "Status osoby" należy odznaczyć "Członek rodziny osoby ubezpieczonej").

Jaką ochronę zapewni dziecku EKUZ?

Karta EKUZ gwarantuje dziecku taką samą ochronę jak ubezpieczonej osobie dorosłej. Będzie ono mogło bezpłatnie korzystać podczas zagranicznych wakacji z pomocy lekarskiej. Dokładny zakres usług w ramach EKUZ różni się w poszczególnych krajach. Jednak już na podstawowej wizycie lekarskiej można zaoszczędzić od około 30 do 80 euro. Kosz ewentualnego pobytu w szpitalu za granicą to nawet 1000-2000 euro za tydzień, dlatego warto zadbać o ubezpieczenie EKUZ. Nasze dziecko będzie wtedy bezpieczne w nieprzewidzianych wypadkach, a w razie choroby czy urazu (np. zwichnięcia kostki) uzyska pomoc lekarską. NFZ zwróci udokumentowane koszty poniesione na leczenie.

Zadbaj o bezpieczeństwo - wykup ubezpieczenie turystyczne

EKUZ zapewnia jedynie podstawową ochronę medyczną, a w wielu krajach ubezpieczenie publiczne nie obejmuje np. potrzebnych badań. W przypadku, gdy planujemy wyjazd do typowo turystycznego kurortu, problemem może być słaby dostęp do publicznych placówek medycznych. Gdy np. u dziecka pojawi się gorączka czy zatrucie pokarmowe, możemy mieć problem z odnalezieniem gabinetu lekarza, który będzie przyjmował w ramach ubezpieczenia EKUZ. Jeszcze większy problem możemy mieć z poważniejszymi interwencjami lekarskimi (np. przy złamaniu czy innym wypadku). EKUZ nie pokryje kosztów ratownictwa nad morzem czy na górskim szlaku turystycznym, kosztów urazu powstałego podczas nurkowania, windsurfingu czy innego sportu ekstremalnego.

Rozwiązaniem takiego problemu jest wykupienie dla dziecka prywatnej polisy turystycznej. Najczęściej firmy ubezpieczeniowe proponują promocje i upusty, gdy będziemy chcieli zamówić ubezpieczenie turystyczne dla całej rodziny.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-06 20:20:00 [83.30.200.*] id:1581154  
MGIEŁKA: Napisała postów [17981], status [VIP] Reputacja
już po wakacjach !

Nick:
Treść: