• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2024
  • Dodano: 2019-08-25 / 08:48
  • Komentarzy: 2

Brzeżanie całymi rodzinami wzięli udział w "Brzeskich dniach fantastyki"

 
 
Brzeżanie całymi rodzinami wzięli udział w "Brzeskich dniach fantastyki"
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Brzeskie Dni Fantastyki to niemal tydzień wspaniałej zabawy dla całej rodziny w otoczeniu legend, magii i historii Brzegu. Wydarzenia trwały od poniedziałku 19 sierpnia na Zamku Piastów Śląskich, na terenie Amfiteatru Miejskiego oraz w filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej.


W Brzegu przygotowano rozrywkę dla wszystkich pokoleń. Brzeskie Dni Fantastyki to szereg prelekcji, spotkań a także możliwość poznania ciekawych gier planszowych i uczestniczenia w koncertach czy grach terenowych.

Sobota, najważniejszy dzień imprezy, to festiwal spotkań, prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych i wydarzeń rozrywkowych. Od samego rana na wizytujących czekało wiele niepowtarzalnych atrakcji. W sobotę odbywały się
spotkania autorskie z najlepszymi polskimi pisarzami fantastyki, twórcami komiksu (np. nowych przygód Kajka i Kokosza), spotkać gwiazdy YouTube.

Na prelekcji pojawiła się również ekipa twórców pełnometrażowego filmu "Pół Wieku Poezji Później", który osadzony jest w świecie uwielbianego przez Polaków Wiedźmina, a swoją premierę będzie mieć już w tym roku.

Dzień zakończył się koncertem zespołu Runika, pokazem filmu Star Trek oraz "after party" w klubie muzycznym Strefa Muzyki.

Podczas wydarzenia nie zapomniano o tych najmłodszych odwiedzających. Zorganizowana została strefa dziecięca, gdzie fundowano dzieciakom animacje, przejażdżki kucykami, a także świetne warsztaty z bibuły. Oprócz tego pociechy mogły korzystać z zabawy na dmuchańcach.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie FaQHis, Brzeskie Centrum Kultury, Muzeum Piastów Śląskich, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Studio Circle.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-08-26 08:29:24 [83.238.143.*] id:1580403  
iks: Napisał postów [290], status [maniak] Reputacja
widać tłumy

Nick:
Treść:
2019-08-25 20:01:33 [31.0.34.*] id:1580385  
Polpha: Napisał postów [7720], status [VIP] Reputacja
Ten cały Brzeg to dobra fantastyka

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia