• 0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1677
  • Dodano: 2019-06-16 / 15:25
  • Komentarzy: 0

Dobra zabawa, integracja i moc "pomocy"- trwa Festyn Fundacji Dom

 
 
Dobra zabawa, integracja i moc "pomocy"- trwa Festyn Fundacji Dom
Już po raz 25-ty członkowie fundacji DOM zorganizowali na Placu Wolności wspólną zabawę dla Opolan. Tym razem Festyn Fundacji DOM odbywa się pod hasłem "Pomoc ma MOC". Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w harmonogram imprez kulturalnych w Opolu.

Coroczny Festyn to czas wspólnej zabawy i rozmowy z osobami niepełnosprawnymi. Jest też okazją do zaprezentowania talentów i możliwości podopiecznych fundacji.

- Wszystkie zaprezentowane dzisiaj rzeczy są do nabycia w Galerii Kruk, są to przedmioty ręcznie robione. Powstają w rękach osób niepełnosprawnych, zatrudnionych w fundacji i pracujących w Zakładzie Aktywności Zawodowej, warsztatach terapii zajęciowej i Środowiskowym Domu Samopomocy. Galeria jest dobrym miejscem, aby zobaczyć czy osoby niepełnosprawne poradzą sobie na otwartym rynku pracy. Jest to forma rehabilitacji i uczy współpracy - mówi Monika Kozłowska z Galerii Biały Kruk.

W tym roku podczas wydarzenia przeprowadzana jest zbiórka krwi dla podopiecznej fundacji, 4-letniej Magdaleny. W styczniu tego roku skończyła 4 latka, w kwietniu rodzice dowiedzieli się, że zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Magdalenkę czekają dwa lata leczenia, ciężkiej chemii i przetaczania krwi.

W ramach Festynu można wziąć udział w różnych ciekawych warsztatach: krawieckich, garncarskich, poligraficznych, florystycznych i z papieroplastyki. Można też wziąć udział w loterii fantowej. Każdy los w kwocie 15 zł wygrywa!

Z myślą o najmłodszych przygotowano tor przeszkód i dmuchańce. Dla fanów książki jest strefa relaksu i kultury, gdzie można sięgnąć po książkę w "księgarni pod chmurką".

Na stoiskach kulinarnych nie brakuje własnych wypieków, dań z grilla, pajdy ze smalcem a także wegetariańskich przysmaków.

Wśród atrakcji są koncerty: Stwora Głodomora, Mini Paganini, Orkiestra Dęta z Chrząstowic. Gwiazdą wieczoru będzie FRELE.

To wszystko w atmosferze akceptacji, zrozumienia i pełnej integracji z osobami z niepełnosprawnościami, którzy są z jednej strony są gośćmi honorowymi, ale również angażują się od strony organizacyjnej.

- Kiedy tworzyliśmy fundację, to chcieliśmy pomagać rodzinom osób niepełnosprawnych, ale kiedy zaczęliśmy działać to stwierdziliśmy, że oprócz osób zainteresowanych by im pomagać niewiele osób z zewnątrz wiedziało o tym, że te osoby są obok. Dlatego w pierwszym roku po powołaniu Fundacji na podwórku budynku w którym mieściła się Fundacja zorganizowaliśmy pierwszy festyn. Wówczas zapraszani goście zaczęli przekonywać się, że z osobą niepełnosprawną można porozmawiać. Wtedy postanowiliśmy, że festyn będzie corocznie.
Festyn jest okazją, aby każdy chętny mieszkaniec Opola mógł przyjść, zobaczyć wyroby osób niepełnosprawnych, a także zamienić słowo z osobą niepełnosprawną przy ciastku czy kiełbasce. - mówi Kazimierz Jednoróg z Fundacji DOM.

Festyn potrwa do godziny 19:00. Dochód z imprezy wesprze 1550 rodzin należących do Fundacji DOM.
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".