• 0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1428
  • Dodano: 2019-06-03 / 12:30
  • Komentarzy: 0

IV Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego "Czasem zakręceni"

 
 
IV Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego "Czasem zakręceni"
W dniach 15 i 16 czerwca w hali sportowej w Chrząstowicach już po raz 4 odbędą Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego "Czasem Zakręceni". W ciągu dwóch dni na chrząstowickiej scenie zaprezentuje się około 2000 tancerzy.


Pierwszego dnia turnieju (sobota), rywalizować będą formacje taneczne: taniec ludowy, disco dance, cheerleaders, art dance, show dance, hip hop- działające na terenie województwa opolskiego oraz mini formacje, duety i soliści hip hop- z terenu całego kraju. Rywalizować będą w dwóch poziomach zaawansowania - hobby i passion dance.

W drugim dniu imprezy odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca dla solistów, duetów i mini formacji. Tancerze zaprezentują się w następujących kategoriach: disco dance, show dance, balet, jazz dance, modern oraz salsa.

Dla uczestników turnieju przewidziano puchary, dyplomy oraz medale, najlepsi mogą liczyć na nagrody finansowe. Nie zabraknie też innych atrakcji: animacji tanecznych czy zabaw na dmuchanej zjeżdżalni.
Imprezę poprowadzi Żaneta Plotnik.

Impreza ma na celu popularyzację różnych form tanecznych, konfrontację dorobku artystycznego solistów, duetów i zespołów tanecznych, nawiązanie współpracy między instruktorami, choreografami i uczestnikami, wymianę doświadczeń oraz integrację środowiska tanecznego, kultywowanie tradycji i historii związanych z tańcem ludowym oraz promocję zespołów działających na terenie woj. opolskiego.

Trzy dotychczasowe edycje cieszyły się ogromną popularnością. Dopisywali tancerze oraz widownia. Kolorowe stroje, skoczna muzyka, różnorodne układy taneczne i wykorzystywane podczas nich rekwizyty - wszystko to składa się na niezwykłe taneczne widowisko. Z pewnością tegoroczna edycja turnieju cieszyć się będzie równie dużym zainteresowaniem i powodzeniem.

Zmagania tancerzy oceniać będzie profesjonalne jury, w skład którego wchodzą: Marta MANDARYNA Wiśniewska, Dominika DONA Cybulska, Karolina Nowak, Katarzyna Preis-Gulińska, Monika Kiermasz i Piotr Korpusik.

Organizatorami IV Tanecznych Mistrzostw Województwa Opolskiego "Czasem zakręceni" są Stowarzyszenie Kalejdoskop oraz Gmina Chrząstowice.
Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".