• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 844
  • Dodano: 2019-06-10 / 10:29
  • Komentarzy: 0

Można już nabyć edukacyjną kolorowankę o Opolu

 
 
Można już nabyć edukacyjną kolorowankę o Opolu

(Fot. Dżacheć)

W ramach 4. Festiwalu Książki, w Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprezentowano publikację dla dzieci "Opole. Kolorowy portret miasta". Kolorowanka edukacyjna powstała ona w ramach współpracy Urzędu Miasta Opola z Wydawnictwem Bellona.


Ilustracje do kolorowanki przygotował Zbigniew Dobosz, natomiast twórcą scenariusza jest Krzysztof Wiśniewski. 24 stronicowa książka przedstawia m.in. historię stolicy polskiej piosenki, legendę o nazwie miasta, najważniejsze miejsca oraz zabytki, a także wiele innych ciekawostek, obrazków do pokolorowania, rebusów i łamigłówek.

Książka skierowana jest do dzieci w każdym wieku, to kompendium wiedzy o Opolu nie tylko dla najmłodszych. Kolorowanka zawiera również plan miasta, co czyni ją przewodnikiem, dzięki któremu można zaplanować wycieczkę po Opolu.

Kolorowanka jest dostępna w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych w całej Polsce, m.in. w Świecie Książki. Została wydana w nakładzie około 5 tys. egzemplarzy, a jej koszt to 14 złotych.

- Cykl "Kolorowy portret miast" ma charakter edukacyjny i w serii są już między innymi Szczecin, Łódź oraz Zakopane. Opole jest kolejną książką z tej serii. Książka ma swój własny scenariusz, który polega na tym, że najpierw rysujemy mapę miejsc, które będą zwiedzać dzieci, a później poszczególne strony opowiadają historie tych miejsc. Znajdziemy tam rebusy, labirynty, co nadaje atrakcyjny charakter tej książeczce - mówi Waldemar Michalski - prezes Wydawnictwa Bellona
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".