• 0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 867
  • Dodano: 2019-05-22 / 19:40
  • Komentarzy: 0

Festiwal Kariery "Zdrowa kariera przed Tobą" już za nami

 
 
Festiwal Kariery  "Zdrowa kariera przed Tobą" już za nami
Dzisiaj w Centrum Rozrywki KUBATURA w godz. 9.00 - 14.00 miała miejsce kolejna edycja Festiwalu Kariery, zorganizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Tym razem organizatorzy postawili na zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne. Tegoroczne hasło brzmiało "Zdrowa kariera przed Tobą".

Głównym adresatem wydarzenia była młodzież 15 +, gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i studenci a także wszystkie osoby zainteresowane tematyką zdrowotną.

- Uważamy, że zdrowie to temat ważki i bardzo istotny, potraktowaliśmy go holistycznie, ponieważ zdrowie fizyczne buduje zdrowie psychiczne a zdrowie psychiczne buduje fizyczne. Chcemy to młodzieży uświadomić a także przekazać, że kariera, która stoi przed nimi jest zależna od ich kondycji psychofizycznej. - mówi Ewa Baryliszyn, doradca zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Opolu, organizator wydarzenia.

Podczas festiwalu odbyły się warsztaty, porady i konsultacje z ekspertami oraz testy kompetencji. Można było zrobić makijaż, wymasować plecy, zbadać poziom cukru we krwi lub wykonać analizę składu masy ciała - masy mięśniowej, tkanki tłuszczowej, stan nawodnienia oraz zapotrzebowania energetycznego.

- Nie zabrakło także ciekawych prelegentów, osób, które świadczą samymi sobą, że zdrowie psychiczne i fizyczne jest bardzo ważne, które budując karierę nie zapominają o sobie i dbają o siebie samych. Na każdym wykładzie jest około 300 osób, niektóre osoby zarezerwowały miejsca siedzące od rana do końca. Uważam, że tematyka jest trafiona. W moim odczuciu młodzież dzisiaj stawia na merytorykę, na to żeby się czegoś dowiedzieć i chętnie słucha ciekawego prelegenta. - podkreśla organizator.

- Jesteśmy tutaj od początku i słuchałyśmy wszystkich wykładów, są w bardzo przystępnej formie, jest dobry kontakt z prowadzącym, nie tylko czyta ale przede wszystkim rozmawia z publicznością, co skupia uwagę słuchaczy. - mówi Ewelina Klag z LO3 w Opolu - Najbardziej podobał mi się wykład Pani Beaty Sadowskiej, często bywam w podobnych sytuacjach, że coś bym chciała, jednak nie myślę do końca o tym czego chcę tylko o tym, czego ktoś oczekuje. Podobała mi się też bardzo forma tej prelekcji, bo rozmawiała z nami jak ze znajomymi, siedząc koło nas. - dodaje.
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".