• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 101158
  • Dodano: 2019-05-10 / 15:00
  • Komentarzy: 10

Możemy już parkować i robić zakupy w nowej części galerii Solaris Center

 
 
Rozbudowa galerii Solaris Center idzie pełną parą. Opolanie mogli wczoraj poznać przedsmak oficjalnego otwarcia nowej części galerii. Mimo, że nie wszystkie obiekty zostały udostępnione dla klientów, to wnętrze galerii pozytywnie zaskakuje.


Rozbudowa i modernizacja galerii Solaris Center realizowana jest etapami, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania sklepów. W czwartek, 9 maja, można było odwiedzić nowo dobudowaną część centrum. Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe i część najemców jest na etapie aranżowania lokali.

Nowy plac Kopernika od samego otwarcia cieszy się dużą popularnością. Nie brakuje tam ławek i zieleni, o którą tak zabiegali bardziej wymagający mieszkańcy. Dostępny jest także obszerny podziemny parking, który pomieści aż 300 samochodów. Na tę chwilę korzystanie z nowo udostępnionego parkingu jest bezpłatne.

Za koncepcję rozbudowy oraz projekt budowlany, spójny z dotychczasowym konceptem wizualnym, odpowiada pracownia architektoniczna JSK Architekci, autor pierwotnego projektu galerii. Generalnym wykonawcą inwestycji jest wrocławski oddział PORR SA.

Galeria Solaris Center działa od marca 2009 roku. W efekcie prowadzonej rozbudowy i modernizacji obiektu, na dodatkowych 9 tys. mkw. znajdzie się 40 punktów handlowo-usługowych, m.in. największy w mieście, całodobowy fitness (otwarcie wkrótce), strefa food court oraz nowe marki modowe.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2019 roku. Koszt całej inwestycji to ponad 100 mln złotych.


Zdjęcie (1/49)

(Fot. Dżacheć)

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".