• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2180
  • Dodano: 2019-05-04 / 16:01
  • Komentarzy: 1

Na Placu Wolności trwa Ogólnopolski "Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy"

 
 
Na Placu Wolności trwa Ogólnopolski "Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy"

(Fot. Dżacheć)

Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych przygotowali wolontariusze z Fundacji "Dr Clown". Udając się dziś na skwer przy Placu Wolności przeniesiemy się w świat baśni, magii i teatru oraz radości, szczudlarzy, sztukmistrzów, wielkich baniek mydlanych i kolorowych "Doktorów Clownów", ekspertów od "Terapii śmiechem" z Fundacji.


O godzinie 13:00 na Placu Wolności w Opolu rozpoczął się barwny, ogólnopolski "Festiwal Uśmiechu. Kraina lalek, cyrku i zabawy". Zabawa potrwa do godziny 19:00.

W programie: warsztaty twórcze, sensoryczne i cyrkowe, zabawy edukacyjne i animacje dla całych rodzin i najmłodszych, występy artystyczne, a także gra terenowa, loteria, strefa klocków LEGO, gier planszowych, tor samochodowy i wiele innych atrakcji.

Na małej scenie zobaczymy m.in. Sambora Dudzińskiego z "Dźwiękowiązałką", Teatr Animacji "FalkoShow" oraz Doktorów Clownów specjalistów od śmiechoterapii z całej Polski. W przestrzeni zabaw twórczych będą czekać warsztaty plastyczne, muzyczne i cyrkowe, a w strefie zabaw edukacyjnych wiedza nt. pierwszej pomocy i świata osób niepełnosprawnych. "Festiwal Uśmiechu" to również promocja uśmiechu i wolontariatu oraz wyjątkowa okazja, by doświadczyć na własnej skórze Terapii śmiechem.

Fundacja "Dr Clown realizuje program "Terapii śmiechem" w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku. Wolontariusze Fundacji, Doktorzy Clowni, w fantazyjnych strojach i z kolorowymi noskami, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech, kojąc lęk i wspierając proces zdrowienia. Każdego roku Doktorzy Clowni docierają do 60 000 podopiecznych w ponad 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-06 09:08:42 [83.26.200.*] id:1574739  
azam: Napisała postów [365], status [pismak] Reputacja
Fajnie :)

Nick:
Treść: