• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 969
  • Dodano: 2019-04-25 / 11:01
  • Komentarzy: 0

Michał Siek: To ostatni dzwonek na klasyfikację uczniów

 
 
Michał Siek: To ostatni dzwonek na klasyfikację uczniów

(Fot. Aga_Ko)

Jutro uczniowie klas maturalnych powinni uroczyście zakończyć rok szkolny. Niestety ich klasyfikacja nadal stoi pod znakiem zapytania. Czy nauczyciele przerwą strajk?


- Do godziny 10:00 dziś spośród 85 szkół, w których odbywa się strajk rady klasyfikacyjne odbyły się w 48 szkołach. W 37 nie odbyły się dlatego, że albo są zaplanowane na dzień dzisiejszy, albo nie było na nich wymaganej liczby nauczycieli, czyli połowy. Taka sytuacja ma miejsce w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, strzeleckim, kluczborskim z wyjątkiem Byczyny i Wołczyna i głubczyckim z wyjątkiem Kietrza. W pozostałych powiatach, bądź w części te uchwały są podjęte - informuje Michał Siek, opolski Kurator Oświaty.

Niektóre ze szkół zaplanowały zwołanie posiedzeń na dzień jutrzejszy, czyli na ostatnią chwilę. Kuratorium Oświaty w Opolu raczej uspokaja uczniów i rodziców. - Cały czas apelowałem o to, by te uchwały były podjęte, ponieważ nie jest w porządku stawianie uczniów w takiej sytuacji. To nerwy uczniów i rodziców, my sami odbieramy dużo telefonów związanych z tą sytuacją. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół i zachęcamy, by zebrali radę pedagogiczną w odpowiednim składzie. Uważam, że z tego obowiązku powinno się bezwzględnie wywiązać - dodaje Michał Siek.

Kurator podkreśla, że nie słyszał o deklaracjach, gdzie szkoły kategorycznie sprzeciwiły się klasyfikowaniu uczniów. Cały czas zarówno kuratorium rodzice jak i uczniowie czekają na szczęśliwy finał tej sprawy. Uspokaja też, że w przypadku kontynuacji strajku, egzaminy odbędą się bez przeszkód. - Egzamin maturalny różni się od pozostałych tym, że sa rozłożone w czasie. Terminarz dyrektorzy już przedstawiali w szkołach. Jesteśmy przygotowani na pomoc podobną jak przy egzaminie gimnazjalnym, czy ósmoklasistów - słyszymy.

AKTUALIZACJA:

O godzinie 14:00 Kuratorium Oświaty w Opolu potwierdziło, że wszystkie szkoły w województwie zostały sklasyfikowane
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".