• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1197
  • Dodano: 2019-04-25 / 09:30
  • Komentarzy: 0

Mniejszość Niemiecka nie wystawia kandydata do PE. Poprze za to Andrzeja Bułę

 
 
Mniejszość Niemiecka nie wystawia kandydata do PE. Poprze za to Andrzeja Bułę

(Fot. Dżacheć)

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim wesprze kandydaturę marszałka Andrzeja Buły w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.


Mniejszość Niemiecka zdecydowała się nie wystawiać kandydata do wyborów parlamentarnych zaplanowanych na 26 maja 2019 roku. Zadeklarowano więc poparcie dla kandydatury Andrzeja Buły.

W odpowiedzi na prośbę złożoną w marcu 2019 roku Mniejszość Niemiecka postanowiła wesprzeć Andrzeja Bułę w nadchodzących wyborach. Kandydat na posła w Parlamencie Europejskim zobowiązał się w zamian do aktywnego wspierania działań mniejszości, między innymi działając na rzecz inicjatywy Minority SafePack czy lobbując na rzecz inicjatyw oraz działań podejmowanych przez przedstawicieli mniejszości.

- Mówiąc o mniejszościach narodowych i etnicznych musimy mieć w tyle głowy, że tworzą to ludzie. Chciałbym bardzo być przedstawicielem wszystkich tych, którzy w jakiś sposób czują się dyskomfortowo, kiedy chcą wyraźnie powiedzieć z podniesioną głową, że są przedstawicielami mniejszości etnicznej. Trzeba walczyć o to, że ktoś chce pokazać swoja tradycję - mówi Andrzej Buła.

- Mając na uwadze współprace na poziomie samorządowym w ostatnich latach, zdecydowaliśmy się poprzeć tę kandydaturę. Jednocześnie podkreślamy, że popieramy właśnie pana Andrzeja Bułę, jako kandydata naszego regionu - mówił Rafał Bartek, przewodniczący TSKN.

- To niezwykle ważne, by mieć w Parlamencie Europejskim reprezentanta wywodzącego się z naszego województwa, który nasz region reprezentować będzie na poziomie europejskim - dodaje wicemarszałek Roman Kolek.

Wybory do parlamentu europejskiego odbędą się 26 maja.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".