• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1307
  • Dodano: 2019-04-01 / 12:24
  • Komentarzy: 0

7 litrów krwi oddali policjanci i mieszkańcy Opola podczas specjalnej zbiórki

 
 
7 litrów krwi oddali policjanci i mieszkańcy Opola podczas specjalnej zbiórki

(Fot. Dżacheć)

16 osób oddało ponad 7 litrów bezcennej krwi. Opolska Policja podsumowała wyniki zbiórki przeprowadzonej z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Akcja została zorganizowana przez opolską Policję i Regionalne Centrum Krwiodawstwa.


29 marca, z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, odbyła się zbiórka krwi. W akcji udział wzięli policjanci, żołnierze oraz mieszkańcy Opola. Podsumowując, z 20 chętnych 16 osób zostawiło cenny dar w specjalnym krwiobusie, co dało wynik 7 litrów krwi.

- W tym roku obchodzimy 100 lecie utworzenia Policji Państwowej. 24 lipca 1919 roku Sejm uchwalił ustawę o powstaniu Policji Państwowej i uznaliśmy, że to dobry moment, by upamiętnić to wydarzenie, a nie ma lepszej okazji niż dzielenie się darem życia. Żeby oddać 100 litrów krwi potrzeba ponad 200 dawców. Cel ten sobie założyliśmy na lata 2018-2019, w tym roku chcemy zamknąć ten wynik. Na liczniku jest ponad 50 litrów - mówił przed rozpoczęciem akcji asp. Błażej Sołtys.

Zbiórka krwi prowadzona była na terenie całego województwa. Również najmłodsi mieszkańcy Opola zainteresowali się nasza akcją. Co prawda są jeszcze za młodzi aby oddać krew, za to mogli z bliska zobaczyć policyjne radiowozy i wyposażenie. Od obecnych na miejscu policyjnych ratowników mogli natomiast nauczyć się zasad pierwszej pomocy.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".