• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3715
  • Dodano: 2019-01-19 / 08:01
  • Komentarzy: 0

Znamy szeroką "ofertę" miasta na dwa tygodnie ferii zimowych

 
 
Znamy szeroką "ofertę" miasta na dwa tygodnie ferii zimowych

(Fot. Dżacheć)

W poniedziałek 28 stycznia blisko 17 tysięcy uczniów z naszego regionu rozpocznie ferie zimowe. Tradycyjnie władze miasta dopinają pogram dwóch wolnych tygodni na ostatni guzik.


Wszystko wskazuje na to, że niezależnie od tego, czy feriom zimowym będzie towarzyszył śnieg, nudy nie będzie. Jeśli opiekunowie jeszcze nie wiedzą, z jakich atrakcji i warsztatów mogą skorzystać z ich pociechy to jest to praktycznie ostatnia chwila, by jeszcze gdzieś się załapać.

Wśród atrakcji nie zabraknie ślizgania na łyżwach, otwartych zajęć sportowych z instruktorami, nauki pływania czy turniejów sportowych. Oprócz aktywnego spędzania czasu, najmłodsi mają możliwość zaczerpnięcia kultury zwiedzając Wieżę Piastowską, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki czy Galerię Sztuki Współczesnej.

- Przypominam o towarzyskim meczu Polska-Rosja w Stegu Arena, gdzie Opolscy uczniowie z okazji ferii mogą wejść za darmo - informuje Przemysław Zych, wiceprezydent miasta Opola.

- Zaczynamy od "Ślisko Disco" czyli jazda pod gołym niebem przy muzyce, która odbędzie się od godziny 19 do 21 na lodowisku wewnętrznym. Ponadto lodowisko Toropol przygotowało aż trzy ślizgawki dziennie. Będzie tez możliwość przejażdżki konnej w klubie jeździeckim, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem "Biała Zima", który dostępny jest na fanpage'u MOSIR - informuje Aleksandra Raś z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- W Młodzieżowym Domu Kultury jak co roku przygotowaliśmy płatne półkolonie dla dzieci od 6 do 13 lat, ale mamy też bezpłatne warsztaty artystyczne i zajęcia otwarte - mówi Elżbieta Marciniszyn, dyrektor MDK w Opolu.

Szczegółowy program ferii można zobaczyć i pobrać ze strony miasta opola https://www.opole.pl/ferie-zimowe-2019-w-opolu/
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".