• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1915
  • Dodano: 2018-11-28 / 17:14
  • Komentarzy: 1

Uważajmy na zwierzęta przy drodze

 
 
Uważajmy na zwierzęta przy drodze

(KPP Kluczbork)

Jesienne zmienne warunki pogodowe, opady deszczu, poranne mgły, niskie temperatury i zalegające na drodze liście, to tylko niektóre czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo podczas podróży samochodem.

Pamiętajmy jednak, że jesień to także czas wzmożonej aktywności dzikich zwierząt, które w poszukiwaniu pożywienia często wybiegają na drogę.

Niemal w każdym tygodniu kluczborscy policjanci odnotowują kolejne zderzenia pojazdów ze zwierzyną leśną.

Apelujemy do kierujących pojazdami, by zachować podczas kierowania samochodem szczególną ostrożność. W miejscach, gdzie ustawione są znaki drogowe ostrzegające o dzikiej zwierzynie, należy zwolnić, obserwować bacznie drogę i być przygotowanym do awaryjnego hamowania. Szczególnie o zmierzchu lub o świcie, gdy jest ograniczona widoczność, a zwierzyna jest najbardziej aktywna.

Jeśli jednak dojdzie do zderzenia, pamiętajmy by zabezpieczyć miejsce i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do zwierzęcia. W wyniku szoku po zderzeniu z pojazdem, zwierze może być agresywne i może nas zaatakować.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-12-01 05:08:32 [94.254.160.*] id:1566619  
KubaXY: Napisał postów [2236], status [Szycha] Reputacja
uwaga na "tippmanna" przy drodze hahaha

Nick:
Treść: