• 0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1008
  • Dodano: 2018-10-04 / 10:38
  • Komentarzy: 0

Zgłoś swoją szkołę - "Lekcje z ZUS" po raz piąty

 
 
Zgłoś swoją szkołę  - "Lekcje z ZUS" po raz piąty
Indeksy na studia w największych polskich miastach, dodatkowe punkty przy rekrutacji na prestiżowe kierunki i laptopy w nagrodę! Za co? Za wiedzę o polskim systemie ubezpieczeń społecznych. Opolski ZUS zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do kolejnej edycji projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS".

"Lekcje z ZUS" są po to, by młodzież ze szkół średnich wiedziała po co się ubezpieczamy,
co wpływa na wysokość emerytury i na jakich zasadach przedsiębiorcy wpłacają składki. Autorski projekt ZUS ma coraz więcej zwolenników, a kończy się olimpiadą wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W 2017 r. na zaproszenie opolskiego ZUS-u odpowiedziała rekordowa liczba 2136 uczniów z 36 liceów, techników i szkół zawodowych z całego województwa.

- Z każdym rokiem do projektu zgłasza się więcej szkół. Nauczyciele i uczniowie dostrzegają, że nie taki ZUS straszny, jak go niektórzy malują. Przekazujemy konkretną i potrzebną wiedzę o ubezpieczeniach i o tym jak działa nasza firma. Magnesem, który przyciąga są indeksy i bonusy przy egzaminach na wybrane uczelnie wyższe w całym kraju - Antoni Malaka, dyrektor opolskiego Oddziału ZUS.

Tegoroczna wersja "Lekcji z ZUS" opiera się na podobnych założeniach jak w ciągu czterech poprzednich lat. Nauczyciele i uczniowie dostaną darmowe materiały dydaktyczne. Są w nich scenariusze lekcji i atrakcyjne multimedia. Zajęcia mogą też poprowadzić eksperci z ZUS. Wystarczy, że nauczyciel zaprosi ich do siebie.

- Od trzech lat współpracujemy z opolskim ZUS-em. Otrzymujemy pomoc w zakresie merytorycznym i metodycznym w przygotowaniu naszych uczniów do olimpiady ZUS. Dwa razy wygraliśmy etap wojewódzki i byliśmy finalistami krajowego finale w Warszawie. Zachęcam dyrektorów, uczniów i nauczycieli podstaw przedsiębiorczości i doradztwa zawodowego i nie tylko, by przystąpili do tegorocznej edycji Lekcji z ZUS - Marek Leśniak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Lotników Polskich w Oleśnie.

Na Opolszczyźnie są szkoły, które regularnie biorą udział w projekcie edukacyjnym ZUS. Po wygraniu etapu wojewódzkiego uczniowie z powodzeniem reprezentowali nasz region w finale krajowym. Najlepszą rekomendacją dla tej inicjatywy oraz zachętą dla dyrektorów i nauczycieli są wnioski kierujących placówkami edukacyjnymi, które systematycznie uczestniczą w projekcie Lekcje z ZUS.

- Od początku roku szkolnego przyjęliśmy zgłoszenia od 11 szkół średnich z całego regionu. Nauczyciele zgłosili zapotrzebowanie na materiały edukacyjne dla ponad 1161 uczniów. Liczymy na to, że do tego grona dołączą pozostałe szkoły i będzie ich jeszcze więcej niż w ostatniej edycji - Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS. Nauczyciele zainteresowani udziałem w projekcie mogą skorzystać z pomocy koordynatora do spraw komunikacji społecznej i edukacji w opolskim Oddziale ZUS: zus.pl/edukacja/kontakt.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".