• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2394
  • Dodano: 2018-09-26 / 17:45
  • Komentarzy: 2

Poznaliśmy laureatów konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego

 
 
Poznaliśmy laureatów konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

W Sali Orła Białego na Opolskim Ostrówku odbyła się uroczysta gala, na której wskazani zostali laureaci jubileuszowej edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego.


Konkurs organizowany przez Zarząd Województwa Opolskiego to okazja do pokazania, jak zmieniają się miejscowości naszego regionu, a przestrzeń wokół nas staje się bardziej przyjazna dla mieszkańców. Rynki, parki, tereny rekreacyjno-wypoczynkowe, place, ulice, obiekty użyteczności publicznej, to tylko niektóre inwestycje, które mogą ubiegać się o tytuł najpiękniejszej przestrzeni.

W tym roku konkurs został przeprowadzony w zmienionej formule -oprócz kategorii Przestrzeń, o nagrodę rywalizowano także w kategorii Obiekt użyteczności publicznej.

- Gdy wychodzą zwiedzający bardzo często słyszymy, że na pewno wrócą. Myślimy o różnych ludziach, którzy do nas przychodzą, mamy regulowane słuchawki by były komfortowe zarówno dla dzieci jak i dla starszych. Mamy udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jesteśmy w trakcie budowy studio nagrań, gdzie pojawi się podnoszona platforma dla niepełnosprawnych - wypowiada się dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki.

- Jeżeli coś nas otacza to musi cieszyć oko, ale również musi spełniać pewne funkcje praktyczne, użyteczności publicznej. Zaczęliśmy podchodzić do inwestycji publicznych jako do rzeczy, która zaspokaja nasze potrzeby, to pierwsza rzecz na którą zwracamy uwagę. Większość środków europejskich jest tym, co przysłużyło się do naszych inwestycji - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

Łącznie w dotychczasowych edycjach zgłoszono w sumie 191 realizacje, a 46 z nich zostały nagrodzone lub wyróżnione.

W kategorii Przestrzeń, Nagrodę główną przyznano Gminie Głubczyce - inwestorowi REWALORYZACJI PARKU MIEJSKIEGO W GŁUBCZYCACH.

W kategorii Obiekt użyteczności publicznej nagrodę główną przyznano Gminie Opole - inwestorowi MUZEUM POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU.

Jednocześnie Marszałek Andrzej Buła przyznał dwa wyróżnienia: dla Gminy Popielów za ZAGOSPODAROWANIE TERENU CENTRUM WSI STARE SIOŁKOWICE oraz dla Gminy Głuchołazy za REWALORYZACJĘ PARKU ZDROJOWEGO W GŁUCHOŁAZACH.

Głosami mieszkańców województwa, tytuł Nagroda Internautów w Konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Dziesięciolecia przypadł Gminie Prudnik za REWALORYZACJĘ ZABYTKOWEGO PARKU MIEJSKIEGO W PRUDNIKU.

Nagrodę i tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia zdobyła Gmina Olesno za REWITALIZACJĘ RYNKU W OLEŚNIE
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-26 20:16:19 [94.254.150.*] id:1563238  
Mayhem: Napisała postów [152], status [wyjadacz] Reputacja
Ostatnio przestrzeń publiczna stała się przestrzenią Wiśniewskiego.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2018-09-26 20:47:22 [31.0.84.*] id:1563241  
mirek1978: Napisał postów [1384], status [zrobił/a karierę] Reputacja
I jego lizusów mających fejkowe konta