• 0
  • Wyświetleń: 1769
  • Dodano: 2018-06-18 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenia turystyczne, czyli jak nie stracić fortuny na wakacjach

 
 
Ubezpieczenia turystyczne, czyli jak nie stracić fortuny na wakacjach
Sezon wakacyjnych wyjazdów nadchodzi wielkimi krokami. Aby spędzić urlop w beztroskiej atmosferze, przed wyjazdem warto zadbać o swoje finansowe bezpieczeństwo. Multiagencja Centrum Ubezpieczeń Partner z Opola, podpowiada na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego.

W Polsce, z roku na rok, rośnie liczba świadomych podróżujących. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie turystyczne to element, którego nie można lekceważyć. Zakres darmowej opieki medycznej radykalnie różni się w poszczególnych krajach. Czasami zwykłe zwichnięcie może przysporzyć nam sporo problemów, których lepiej uniknąć. Dodatkowy rachunek, w postaci kilku lub nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, nikomu nie jest na rękę.

Aby wymarzony wyjazd nie przekształcił się w największy koszmar życia, przed urlopem należy wybrać odpowiedni pakiet ubezpieczenia turystycznego. Ochrona musi być dopasowana do wymagań klienta oraz kierunku, który obiera.

Dobierając pakiet do swoich potrzeb, zwróć uwagę na zakres ubezpieczenia. Do wyboru masz kilka opcji:

Opieka medyczna, czyli finansowanie leczenia w placówkach medycznych, publicznych i prywatnych, zarówno podczas wypadku, jak i nagłej choroby.

Ubezpieczenie kosztów ratownictwa. Niestety nie wszędzie jest tak dobrze jak w Polsce. W większości krajów, koszty akcji ratownictwa opłaca osoba poszkodowana. Za użycie helikoptera, skutera śnieżnego lub pomoc osobie tonącej, możemy otrzymać niebotyczny rachunek, który pokryje ubezpieczenie.

Odpowiedzialność Cywilna (OC) to umowa, która zabezpiecza nas przed szkodami wyrządzonymi osobom trzecim np. na ścieżce rowerowej lub na stoku narciarskim.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) zabezpiecza nas na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu i inwalidztwa.

Ubezpieczenie bagażu podróżnego zapewnia zwrot kosztów, które ponieśliśmy z powodu zniszczenia, kradzieży lub zagubienia bagażu. Uwaga! Warto zapytać doradcę, co dokładnie wchodzi w zakres ubezpieczenia.

Dodatkowo, w zależności od indywidualnych upodobań, ubezpieczenie można rozszerzyć min. o polisę uwzględniającą akty terroru, sporty ekstremalne lub odwołanie podróży.

Jeżeli mamy wątpliwości w zakresie wyboru odpowiedniego pakietu, warto skorzystać z porady profesjonalnych doradców w multiagencji ubezpieczeniowej. Specjaliści wskazują najkorzystniejszą ofertę na rynku, jednocześnie dopasowując zakres do indywidualnych potrzeb podróżnika.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: ubezpieczenia.opole.pl

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.