• 13
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6009
  • Dodano: 2018-03-25 / 11:30
  • Komentarzy: 5

Tłumy Opolan zjechały na jarmark wielkanocny w Bierkowicach

 
 
Tłumy Opolan zjechały na jarmark wielkanocny w Bierkowicach

(Fot. Dżacheć)

Tradycyjnie jak co roku w Niedzielę Palmową Muzeum Wsi Opolskiej zapełnia się dziesiątkami straganów, gdzie tłumy Opolan mogą znaleźć mnóstwo drobiazgów na czas świąt. Goście z całej Opolszczyzny zjechali do Bierkowic już przed godziną 10:00 rano.


Jarmark Wielkanocny organizowany jest już po raz 43. To nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale też obcowania z tradycją i kulturą ludową. Pracownicy muzeum przypominają wielkanocne zwyczaje, niektóre wciąż kultywowane, inne - już niemal zapomniane.

Już chwilę po rozpoczęciu jarmarku trudno było znaleźć miejsce parkingowe w promieniu kilkuset metrów od wejścia do skansenu, a przed kasami ustawiały się kolejki. Organizatorzy i odwiedzający zgodnie przyznają, że wydarzenie w Bierkowicach to już tradycja, z której mieszkańcy Opolszczyzny nie chcą rezygnować, bo spacer i zakupy na straganach w klimatycznym miejscu sprawiają im wiele radości.

Na jarmarku prezentowało się blisko 200 wystawców z całego kraju, oferując najróżniejsze akcesoria do wystroju mieszkań i domów na święta Wielkanocy, a także wypieki, wyroby wędliniarskie czy alkohole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przede wszystkim wielkanocne ozdoby - pisanki ozdabiane najróżniejszymi technikami, palmy i stroiki. Oprócz straganów zadbano również o strefę gastro, by zatrzymać odwiedzających na dłużej. Tradycyjna zabudowa skansenu w Bierkowicach będzie areną różnych pokazów związanych z rzemiosłem i rękodziełem

Bilety są dostępnie w cenie: 10zł - normalny, 5zł - ulgowy oraz 1zł dla dzieci przedszkolnych. Jarmark Wielkanocny można odwiedzać do godziny 18:00.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".