• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 13534
  • Dodano: 2018-03-11 / 14:57
  • Komentarzy: 0

Tragiczny weekend w Opolskim. Pożary, wypadki i dwie ofiary śmiertelne

 
 
Tragiczny weekend w Opolskim. Pożary, wypadki i dwie ofiary śmiertelne

(Fot. OSP Większyce)

Weekend jeszcze się nie skończył, jednak ostatnie dni był fatalne pod względem ilości pożarów i zdarzeń drogowych. Tylko od piątku doszło do kilku wypadków i wielu pożarów na terenie naszego województwa.

Tylko na opolskim odcinku autostrady A4 od piątku doszło do dwóch pożarów samochodów osobowych i dwóch wypadków. Jeden z pożarów miał miejsce w piątkowe popołudnie na wysokości Strzelec Opolskich na odcinku trasy w stronę Katowic, do drugiego pożaru doszło w sobotnie południe na wysokości Gogolina w powiecie krapkowickim. Ponadto na nitce A4 na wysokości Brzegu doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych, na szczęście w wyniku tych zdarzeń i pożarów nie ucierpieli uczestnicy ruchu drogowego.

W piątek doszło do 15 pożarów, a straż pożarna interweniowała 36 razy. W sobotę straż również miała pełne ręce roboty. Krótko po godzinie 8:00 doszło do tragicznego pożaru w budynku mieszkalnym w Komprachcicach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, natychmiast z mieszkania ewakuowano mężczyznę, który znajdował się w mieszkaniu. Niestety mimo reanimacji stwierdzono zgon u poszkodowanego.

W sobotni wieczór strażacy interweniowali w jednym z mieszkań w Zawadzkiem, w wyniku zadymienia mieszkania pomocy medycznej potrzebowało dziecko, które zostało przewiezione do szpitala.

W nocy z soboty na niedzielę 22-letni kierowca osobówki nie przeżył zderzenia z przydrożnym drzewem między Jasieniem a Kuniowem (trasa z Opola w stronę Kluczborka), nad ranem doszło też do dachowania w Zielinie. Kierująca pojazdem wyszła z niego cało. Nieco później strażacy znów interweniowali na autostradzie A4, gdzie jedna osoba została przewieziona do szpitala po tym, jak samochód osobowy uderzył w bariery i wypad z pasa ruchu.

Tylko w dniu dzisiejszym straż interweniowała 25 razy, miejmy nadzieję, że bilans wypadków nie powiększy się.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

reklama
loading...

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".