• 14
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 1501
  • Dodano: 2018-02-27 / 12:48
  • Komentarzy: 0

Pierwszy taki konkurs dla wspierających opolskie rodziny

 
 
Pierwszy taki konkurs dla wspierających opolskie rodziny

(Fot. Dżacheć)

Marszałek województwa opolskiego ogłosił konkurs dla prorodzinnych samorządów i firm. Kandydatury będzie zgłaszać od 1 do 31 marca.

- Opolska Karta Rodziny i Seniora wystartowała w 2014 roku. Zastanawialiśmy się wówczas, w jakim kierunku to pójdzie, ale chcieliśmy budować dobry klimat wokół opolskiej demografii. Wiedzieliśmy jednak, że samo sobie nie poradzimy ze wszystkim, że możemy stworzyć finansowanie programu, ale bez partnerów nie uda się tego zrobić. Dziś tych partnerów w całym województwie mamy aż 189. Myślę, że warto teraz uhonorować ich działania, a także tych, którzy podejmują się innych inicjatyw w tym zakresie - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

W konkursie mogą brać udział jednostki samorządowe, które z włąsnej inicjatywy podejmują działania wspierające politykę prorodzinną lub prosenioralną; pracodawcy, którzy wprowadzają rozwiązania sprzyjające godzeniu obowiązków zawodowych i rodzicielskich przez pracowników oraz partnerzy Opolskiej Karty Rodziny i Seniora

Kapituła konkursu - złożona między innymi z przedstawicieli jednostek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz opolskich organizacji pozarządowych - wyłonią laureatów w kategoriach "Opolski samorząd dla rodziny" i "Opolski pracodawca dla rodziny". Z kolei posiadacze OKRiS poprzez internet i tradycyjne karty do głosowania wybiorą "Super Partnera Opolskiej Karty Rodziny i Seniora".

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali w dniu 14 maja w Filharmonii Opolskiej.

Regulamin oraz adres, na jaki należy nadsyłać zgłoszenia, dostępny jest stronie konkursu.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".