• 14
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2073
  • Dodano: 2018-02-21 / 12:25
  • Komentarzy: 1

10 zarzutów za włamania i kradzieże dla 6 osób

 
 
10 zarzutów za włamania i kradzieże dla 6 osób

(KPP Olesno)

Łącznie 10 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszało 6 mieszkańców powiatu oleskiego. Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, wyposażenie domów oraz paliwo. Policjanci z Dobrodzienia odzyskali większość skradzionych rzeczy. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Funkcjonariusze do tej sprawy ustalili także 2 osoby, które usłyszały zarzut paserstwa.

Kryminalni z Dobrodzienia wytypowali i zatrzymali 6 osób w wieku od 18 do 45 lat, które mogły mięć związek ze zgłaszanymi wcześniej policjantom przypadkami włamań do domów, pojazdów oraz kradzieżami paliw z pojazdów. Właściciele skradzionych rzeczy oszacowali wówczas łączne straty na prawie 30 000 złotych. W trakcie prowadzonych przeszukań funkcjonariusze odzyskali i zabezpieczyli większość skradzionych rzeczy.

Śledczy ustalili, że grupa działała na terenie powiatu oleskiego i lublinieckiego na przełomie stycznia i lutego tego roku. Ich łupem padły elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, wyposażenie domów oraz kilkaset litrów paliwa. Policjanci ustalili również 2 paserów, którzy mieli kupić rzeczy pochodzące z kradzieży.

W wyniku prowadzonych czynności zatrzymani usłyszeli łącznie 10 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Wobec dwóch z nich prokurator zastosował policyjny dozór. Grozi im nawet 10 lat więzienia. Zarzuty usłyszeli również dwaj mężczyźni podejrzani o paserstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-02-21 17:57:12 [46.134.50.*] id:1551521  
coloRADO32: Napisał postów [86], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
Będzie buba..

Nick:
Treść: