• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3676
  • Dodano: 2018-02-01 / 17:57
  • Komentarzy: 0

Oświata poinformowała o terminie składania dokumentów do przedszkoli

 
 
Oświata poinformowała o terminie składania dokumentów do przedszkoli

(Fot. Archiwum)

Opolska Oświata podała terminy składania wniosków o przyjęcie do przedszkola, oraz deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego. Na składanie nowych wniosków jest czas do 26 marca 2018 roku.


Rekrutacja do przedszkoli publicznych ruszy w pierwszej połowie marca. Wcześniej, bo już od 26 lutego, rodzice których dzieci przez kolejny rok pozostaną w dotychczasowej placówce, powinni złożyć odpowiednie deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego. Rodzice pobierają deklarację i wypełnioną składają w przedszkolu do którego dziecko obecnie uczęszcza w terminie od 26 lutego do 2 marca 2018 r. Niezłożenie deklaracji w wyznaczonym terminie jest jednoznaczne z rezygnacją z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od dnia 1 września 2018 r.

Następny krok należy do rodziców, których pociechy idą do przedszkola po raz pierwszy, lub też decydują się na zmianę z obecnego przedszkola na inne. Muszą oni pamiętać o procesie rekrutacji, który rozpoczyna się 12 marca 2018r. i potrwa dwa tygodnie. Wypełniony wniosek należy złożyć w przedszkolu między 12 a 26 marca 2018r. Zgodnie z ustawą do publicznego przedszkola przyjmowani są kandydaci zamieszkali na obszarze danej gminy.

Na stronie oświaty można znaleźć 36 przedszkoli publicznych na terenie Opola. We wniosku rodzice (lub opiekuni prawni) dziecka mogą wskazać do 3 placówek w których chcą umieścić swoje dziecko.

Na preferencje podczas przyjęć mogą liczyć m.in. rodziny wielodzietne, samotni rodzice oraz wychowujący dziecko niepełnosprawne. Lista rekrutacyjna tworzona jest według kryteriów ustawowych oraz samorządowych. Najwięcej punktów uzyskują dzieci z rodzin wielodzietnych (powyżej 3 dzieci), gdy są wychowywane przez tylko jednego rodzica, a także gdy mają niepełnosprawne rodzeństwo lub choć jednego z rodziców. Każdy z tych kryteriów musi być potwierdzone poprzez odpowiednie dokumenty. W drugiej kolejności będą brane pod uwagę kryteria samorządowe, których listę można zobaczyć na stronie

Przedszkola podadzą wyniki rekrutacji do publicznej wiadomości 24 kwietnia. Rodzice mają obowiązek potwierdzić wolę uczęszczania dziecka do tego przedszkola, poprzez złożenie w tym przedszkolu pisemnego oświadczenia. Mają na to czas do 4 maja 2018 roku. 7 maja imienne listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną podanie do publicznej wiadomości (wywieszenie w przedszkolach).

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia