• 0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2375
  • Dodano: 2017-10-06 / 12:11
  • Komentarzy: 3

Na opolskim rynku trwają targi pracy "Przystanek Kariera"

 
 
Na opolskim rynku trwają targi pracy "Przystanek Kariera"
Już po raz czwarty zorganizowano targi pracy w ramach projektu "Przystanek Kariera". Możliwość poznania pracodawców Opolanie będą mieli w tej edycji w trzech lokalizacjach

Każda nowa edycja pojawia się bogata w nowe możliwości i więcej atrakcji. Koordynatorzy projektu uruchomili aż trzy strefy kontaktu pracodawca - pracownik. Targi rozpoczęły się w godzinach rannych w Kinie Helios gdzie pracodawcy mogli przedstawić specyfikę pracy w swojej firmie. Drugie miejsce, gdzie możemy poznać oferty pracy to okolice Pomnika Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, gdzie rozłożono namioty. Każdy, kto nie dotarł na miejsce wydarzenia może także przejrzeć Przystanek Kariera wirtualnie. Dzięki ostatniej opcji można zapoznać się z mnóstwem ofert nie wychodząc z domu, odbyć czat z potencjalnym pracodawcą i przeglądać prezentacje firm. Można wziąć udział też w wielu konkursach zarówno online jak na miejscu wydarzenia.

Do uczestnictwa w Przystanku Kariera zachęcał gorąco swoich podopiecznych Powiatowy Urząd Pracy rozsyłając informacje dzień przed wydarzeniem. W namiocie rozstawionym nieopodal rynku wystawiają się lokalni pracodawcy oraz uczelnie. Bez żadnego stresu można porozmawiać z pracodawcą, zapytać o warunki pracy, jak też wziąć udział w rekrutacji do firm. Na końcu pawilonu umiejscowiono strefę uczelni, gdzie studenci zachęcają do rekrutacji na nowe kierunki.

- Przeważnie szukam pracy poprzez ogłoszenia w sieci. Nie zdarza mi się chodzić do firm. Dziś mam taką okazję, dlatego korzystam. Stoisko rozłożone jest w idealnym miejscu, ponieważ niemal każdy mija ulicę Krakowską wracając z zajęć, lub z pracy. Również jestem tutaj, bo jest mi po drodze na dworzec. Myślę, że jak wrócę do domu przejrzę jeszcze raz oferty w internecie - opowiada mieszkanka podopolskiej miejscowości.

Z obserwacji wynika, że zdecydowana większość osób poszukujących pracy bazuje na ofertach internetowych. Spotkanie z pracodawcą daje im wtedy wyłącznie rozmowa rekrutacyjna (o ile zostaną na nią zaproszeni). - Poznając pracownika zanim zobaczymy jego referencje jest równie ważne, ponieważ to z nim będziemy w przyszłości współpracować. Nie zawsze to, co w CV przekłada się na to, co pracownik ma nam rzeczywiście do zaoferowania. Jest to dla niektórych idealna szansa na zrobienie pierwszego kroku ku karierze w firmie - dodaje jeden z pracodawców.

Z pracodawcami można spotkać się do godziny 16:00 w dniu dzisiejszym, lub odwiedzić Przystanek Kariera online.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-10-08 19:38:13 [87.102.12.*] id:1544349  
krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
Większość studentów zacznie swoją karierę od pracy na kasie w markecie. Reszta po prostu wyjedzie z kraju i zaczynając od zmywaka może osiągnąć bardzo wiele, bo będą docenieni za swój wkład. Niestety w Polsce nie inwestuje się w dobrego pracownika. Niedoceniony zmieni pracę lub kraj.

Nick:
Treść:
2017-10-06 21:05:31 [83.30.47.*] id:1544214  
tippmann: Napisał postów [5505], status [VIP] Reputacja
jak kariera,to tylko w polarisie;)))))))))))))))))))

Nick:
Treść:
2017-10-06 17:42:42 [89.74.189.*] id:1544198  
JotPe: Napisał postów [5172], status [VIP] Reputacja
Wariatów nie brakowało :-)

Nick:
Treść: