• 13
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 4084
  • Dodano: 2016-04-15 / 20:28
  • Komentarzy: 11

Uczniowie z Opolszczyzny rywalizowali w konkursie "Regionalne smaki"

 
 
Uczniowie z Opolszczyzny rywalizowali w konkursie "Regionalne smaki"
 <i> (Fot. Dżacheć) </i>

(Fot. Dżacheć)

19 uczniowskich par z całego województwa zmierzyło się dziś w 2. edycji konkursu "Regionalne smaki" organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu. - Kreatywność uczestników przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – mówią członkowie jury. Młodych adeptów sztuki kulinarnej – m.in. pod kątem smaku, sposobu podania czy wykorzystanych produktów - oceniało 5 doświadczonych kucharzy: Adrian Feliks, Marek Starzyński, Tomasz Karoń, Michał Bałazy oraz Daniel Sielicki.

Młodzież mogła przyrządzić dowolną potrawę regionalną według własnego przepisu.

Pierwsze miejsce zajął duet z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Jakub Piwowar i Michał Wróbel przyrządzili "Dania spod leśnej krainy". Zwycięzcy - oprócz swojej nagrody w postaci kompletu noży - zdobyli także profesjonalny robot kuchenny dla swojej szkoły.

II miejsce przypadło Aleksandrze Rejak i Agacie Zwolińskiej z Zespołu Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie. Uczennice oczarowały jury schabem w kapuście z konfiturą z czerwonej cebuli i zdobyły patelnie, tostery oraz zestaw noży.

Na podium uplasowała się również para z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu. Agata Kręc oraz Agata Frania przygotowały „Kaczkę Tomasza”.

Zapytaliśmy organizatorów o to, jak oceniają poziom drugiej edycji konkursu „Regionalne smaki”? - Powiem szczerze: czapki z głów! Kreatywność uczniów stała na najwyższym poziomie. Warto podkreślić również fakt, że uczestnicy nie szli na łatwiznę, zdobywając wiele produktów samemu. Przykładem mogą być jajka czy kury, pozyskane z przydomowych gospodarstw, bądź miody z opolskich pasiek. To sprawia, że konkurs jest „regionalny” nie tylko z nazwy – mówi Daniel Sielicki z firmy Rational.

Patronat 24opole
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".