• 13
 
  • Autor: Małgorzata Lis-Skupińska
  • Wyświetleń: 8184
  • Dodano: 2015-04-09 / 14:13
  • Komentarzy: 107

Opolska firma wyremontowała zabytkowy niemiecki autobus

 
 
Opolska firma wyremontowała zabytkowy niemiecki autobus

(Fot.Dżacheć)

Zabytkowy niemiecki autobus, który w latach 1966-1979 kursował po niemieckim mieście Ingolstadt, odzyskał blask dzięki opolskiej firmie Moto Classic.

Autobus został wyremontowany w ramach projektu „Zabytkowy autobus”. Opole zostało wybrane nieprzypadkowo, bowiem z Ingolstadt łączy nasze miasta już 10-letnia umowa o współpracy.

- Władze miasta Ingolstadt poszukiwały firmy, które pomoże odzyskać blask temu pojazdowi - tłumaczy Alina Pawlicka Mamczura, rzeczniczka opolskiego Urzędu Miasta.

- Odrestaurowanie takiego autobusu to wyjątkowe i wielkie przedsięwzięcie i mam nadzieję, że w Ingolstadt ten autobus będzie się podobał tak, jak nam - dodaje prezydent Arkadiusz Wiśniewski.

Dziś zabytkowy pojazd uroczyście przekazano przedstawicielom władz Ingolstadt. - Bez przychylności władz Opola ten projekt by się nie udał - zaznacza Gabriel Ligendt, przedstawiciel wydziału ds. kultury i oświaty UM w Ingolstadt .

Niebieski autobus można zobaczyć dziś po opolskich ulicach. Wkrótce odjedzie do Niemiec.



reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2015-04-10 10:38:22 [87.149.155.*] id:1332059  
sebastian325i: Napisał postów [13352], status [VIP] Reputacja
OT: "nocne wilki" jadą do Berlina.... taaaa chyba po części zamienne do swoich motocykli... bo raczej iżami nie śmigją... a teraz pokłońmy się, i minuta ciszy... bo to już 5 lat...

Nick:
Treść:
2015-04-10 10:32:02 [83.19.131.*] id:1332058  
opolski: Napisał postów [977], status [stały bywalec] Reputacja
jeszcze z rok- dwa temu widywało się podobne na ulicach w barwach MZK Opole

Nick:
Treść:
2015-04-09 16:13:00 [176.111.136.*] id:1331713  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
oKurfa bronkobus ! :o
[-4]

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2015-04-09 16:14:57 [217.153.196.*] id:1331714  
Demotywator: Napisał postów [34199], status [VIP] Reputacja
łon będzie woził na cmentarz:D
2015-04-10 10:03:16 [89.78.156.*] id:1332051  
antyP.I.S.: Napisał postów [5734], status [VIP] Reputacja
lajk))
2015-04-09 20:11:28 [89.70.135.*] id:1331823  
kanclerz: Napisał postów [4889], status [VIP] Reputacja
W artykule nie podali marki autobusu.Widoczne dopiero logo na zdjęciu wyjaśnia jaka to marka.A tak ogólnie to piękny pojazd,stara motoryzacja,jak dla mnie zawsze ma urok.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2015-04-10 07:08:54 [31.61.136.*] id:1332001  
pavulans: Napisał postów [1997], status [Szycha] Reputacja
No brak rzetelności dziennikarskiej. Firma tego autobusu była podwalina dzisiejszej wielkiej firmy MAN. Jej symbol, do dziś zresztą jest symbolem obecnego MAN. Kawał dobrej historii niemieckiej motoryzacji.
2015-04-09 20:48:51 [31.175.179.*] id:1331878  
avacanda: Napisała postów [1976], status [Szycha] Reputacja
piekna WOŁGA!!!

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2015-04-10 02:11:31 [83.10.136.*] id:1331996  
Janosik: Napisał postów [7966], status [VIP] Reputacja
...nie tęsknię za tymi "ruskimi trupami" na polskich drogach....
2015-04-10 01:35:52 [83.10.136.*] id:1331991  
Janosik: Napisał postów [7966], status [VIP] Reputacja
..jednak "co niemieckie to niemieckie"!...piękny pojazd!...gratulacje dla konstruktorów...

Nick:
Treść:
2015-04-09 16:23:42 [83.30.234.*] id:1331717  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-6]

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [81]
2015-04-09 17:38:03 [81.210.93.*] id:1331737  
Pedro: Napisał postów [6459], status [VIP] Reputacja
Co racja to racja :) !
2015-04-09 18:18:43 [93.204.85.*] id:1331753  
plde: Napisała postów [131], status [wyjadacz] Reputacja
to idz na wschod baranie
[-4]
2015-04-09 18:31:05 [83.30.234.*] id:1331759  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 18:35:36 [83.26.50.*] id:1331760  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Patologia rozkwita..
2015-04-09 18:37:56 [83.30.234.*] id:1331762  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-6]
2015-04-09 18:40:02 [83.26.50.*] id:1331763  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Kłopoty z przepisaniem nick'u ?Jakoś Mnie to nie dziwi, biorąc pod uwagę poziom..
2015-04-09 18:41:22 [83.30.234.*] id:1331764  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 18:42:14 [83.26.50.*] id:1331765  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Życzę powodzenia w dążeniach...
2015-04-09 18:43:44 [83.30.234.*] id:1331766  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Culer 8850 postów.Na forum,masz oprócz netu jeszcze jakieś życie?
2015-04-09 18:45:43 [83.26.50.*] id:1331768  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm..poproś..
2015-04-09 18:50:03 [83.30.234.*] id:1331770  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 18:52:37 [176.111.136.*] id:1331773  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-6]
2015-04-09 18:54:22 [83.26.50.*] id:1331775  
[moderacja]: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-5]
2015-04-09 18:55:43 [83.30.234.*] id:1331779  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-6]
2015-04-09 19:01:28 [83.26.50.*] id:1331784  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm,dalej prosto...
2015-04-09 19:02:19 [83.30.234.*] id:1331785  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Ah te minusy kruca fak..
2015-04-09 19:03:24 [176.111.136.*] id:1331787  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 19:04:22 [83.26.50.*] id:1331789  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm..A tak się pocił bidulek..Procesor się przegrzał i jeszcze poznikało...
2015-04-09 19:08:59 [83.30.234.*] id:1331793  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Czemu mi to robisz????????
2015-04-09 19:17:42 [176.111.136.*] id:1331794  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
to nie ja , ja minusy ino jędrkowi daje
2015-04-09 19:19:00 [83.30.234.*] id:1331795  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-5]
2015-04-09 19:19:37 [176.111.136.*] id:1331796  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
poloneza ?
2015-04-09 19:23:37 [83.30.234.*] id:1331798  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Nie łądną parodie 07 -moją ulubioną..
2015-04-09 19:24:05 [176.111.136.*] id:1331799  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
daj linka
2015-04-09 19:33:15 [83.30.234.*] id:1331804  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
https://www*youtube*com/watch?v=cq4Ft1ehVEU
2015-04-09 19:35:45 [176.111.136.*] id:1331806  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
ehheheeheh ;D;D
2015-04-09 19:43:57 [83.30.234.*] id:1331811  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Teraz zagadka .W którym filmie Staszka Barejii,zawsze podejrzany był czerwony kapelusz?
2015-04-09 19:57:41 [176.111.136.*] id:1331812  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
brunet wieczorową porą
2015-04-09 20:06:01 [83.30.234.*] id:1331816  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Zgadza się jeden z 2 moich ulubionych filmów tego reżysera..
2015-04-09 20:07:23 [83.26.50.*] id:1331818  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Wow...Cóż za wyznanie..
2015-04-09 20:11:18 [31.61.136.*] id:1331822  
Polpha: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
Kiedy tu nie zagladne to zawsze kellner robi szum. A ze zawsze dostaje po tych swinskich uszach to juz inna historia.
2015-04-09 20:13:26 [83.30.234.*] id:1331824  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
swińskie uszy
2015-04-09 20:13:31 [83.26.50.*] id:1331825  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Nie płacz,weź etopirynkę..Pobiegaj po mieszkaniu,nie zmęczysz się-28m.
2015-04-09 20:14:15 [176.111.136.*] id:1331826  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
coler mo hlewik dwiesta metrów2
2015-04-09 20:16:28 [176.111.136.*] id:1331827  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
a w nim tyle kupy że mósi z taczkom zafanzalać od rana do zmieszchu
2015-04-09 20:17:51 [176.111.136.*] id:1331829  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
smród na cały ozimek ;D
2015-04-09 20:18:00 [31.61.136.*] id:1331830  
[moderacja]: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:18:10 [83.30.234.*] id:1331831  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
To z wybiegiem mosz.Jak i ja....
2015-04-09 20:19:42 [83.30.234.*] id:1331832  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
to wszystko tłumaczy...
2015-04-09 20:20:06 [83.26.50.*] id:1331833  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Śmietanka intelektualna się zebrała jak widzę..Hmm, wspólnie nawet żarówkę wymienicie..Eeeeeeeee...
2015-04-09 20:21:46 [83.30.234.*] id:1331834  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:21:52 [176.111.136.*] id:1331835  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:22:16 [31.61.136.*] id:1331836  
[moderacja]: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:22:32 [176.111.136.*] id:1331838  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
do żeki obok !
2015-04-09 20:23:44 [31.61.136.*] id:1331841  
Polpha: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
Ejjj przestancie, on placze.
2015-04-09 20:24:29 [83.26.50.*] id:1331842  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Ziew....Duży...
2015-04-09 20:25:06 [83.30.234.*] id:1331843  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:25:47 [176.111.136.*] id:1331845  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:26:23 [176.111.136.*] id:1331846  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:27:04 [176.111.136.*] id:1331847  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:27:08 [83.26.50.*] id:1331848  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Zaraz zasnę,..No chłoptysie,postarajcie się bardziej,wznieście się na wyżyny swoich 20 IQ..O ojcu coś jeszcze..
2015-04-09 20:27:13 [31.61.136.*] id:1331849  
Polpha: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
Podobno dalej jezdzi ale ciiiiiiiiiii..
2015-04-09 20:28:43 [83.30.234.*] id:1331852  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
eh culer culer...
2015-04-09 20:29:18 [31.61.136.*] id:1331853  
Polpha: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
O ktorym???? Miales kilku... :-):-)
2015-04-09 20:30:59 [83.30.234.*] id:1331855  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Hah z tym serem na małej dość śmieszne.Dałbym lajka jak na fejsie,ale opcji brak
2015-04-09 20:32:45 [83.26.50.*] id:1331856  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
"Cuś" wam nie idzie..Zapomnieliście o jednym,żeby Kogoś obrazić, zdenerwować, coś trzeba w główce mieć..W tych przypadkach nie przewiduję..
2015-04-09 20:33:51 [83.30.234.*] id:1331858  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Daj minusa, daj minusa a ty Tato daj fallusa...
[-2]
2015-04-09 20:34:43 [31.61.136.*] id:1331861  
Polpha: Napisał postów [7502], status [VIP] Reputacja
Prawdą nie obrazisz ćuler
[-2]
2015-04-09 20:38:48 [176.111.136.*] id:1331865  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:39:34 [176.111.136.*] id:1331867  
[moderacja]: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:41:27 [83.30.234.*] id:1331868  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-6]
2015-04-09 20:42:21 [176.111.136.*] id:1331869  
Goodway: Napisał postów [38879], status [VIP] Reputacja
jak mama mu kupiła neostrade to cała rodzina 3 lata siem radowała ,
2015-04-09 20:46:38 [83.30.234.*] id:1331874  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 20:47:58 [83.26.50.*] id:1331876  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm, 4 klasa S.P.,chłopaczki spod trzepaka..
2015-04-09 21:22:34 [83.26.50.*] id:1331917  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm,.moderacja się ruszy..
2015-04-09 21:23:40 [83.22.204.*] id:1331919  
MGIEŁKA: Napisała postów [17930], status [VIP] Reputacja
muszą "coś" robić ;D
2015-04-09 21:24:49 [83.26.50.*] id:1331920  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm,chyba-"cuś"..
2015-04-09 21:26:55 [83.30.234.*] id:1331922  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-8]
2015-04-09 21:27:10 [83.22.204.*] id:1331923  
MGIEŁKA: Napisała postów [17930], status [VIP] Reputacja
zwał kak zwał, wiadomo o co "leci" ;D
2015-04-09 21:29:22 [83.26.50.*] id:1331925  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hmm,gdy idę ulicą i szczeka jakiś kundel to nie zwracam raczej uwagi..Niech ujada..
2015-04-09 21:35:31 [83.30.234.*] id:1331928  
[moderacja]: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
[moderacja]
[-5]
2015-04-09 21:41:04 [83.22.204.*] id:1331932  
MGIEŁKA: Napisała postów [17930], status [VIP] Reputacja
Łaaaał :D:D:D:D
2015-04-09 21:42:02 [83.26.50.*] id:1331934  
coolerr: Napisał postów [12714], status [VIP] Reputacja
Hehehe..chrum-chrum nie trafiłaś słoninko??
2015-04-09 21:47:02 [83.22.204.*] id:1331936  
MGIEŁKA: Napisała postów [17930], status [VIP] Reputacja
zadał se rosom...... trudu, tylko po co ?
2015-04-09 21:47:19 [81.89.96.*] id:1331937  
bella_edith: Napisała postów [1323], status [stały bywalec] Reputacja
to brydzida wali z -2 ;x
2015-04-09 21:48:04 [81.89.96.*] id:1331939  
bella_edith: Napisała postów [1323], status [stały bywalec] Reputacja
Wcześniej gałkę polerowała Coolerrowi
2015-04-09 21:49:24 [81.89.96.*] id:1331940  
bella_edith: Napisała postów [1323], status [stały bywalec] Reputacja
bo Rosomaki mają fajne ptaki :x
2015-04-09 21:50:08 [83.22.204.*] id:1331941  
MGIEŁKA: Napisała postów [17930], status [VIP] Reputacja
poważnie ??? ;D
2015-04-09 21:50:10 [83.30.234.*] id:1331942  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
je..e sidła..
2015-04-09 21:51:09 [83.30.234.*] id:1331944  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
bella za 5 dych ci pokaże
2015-04-10 01:09:51 [83.10.136.*] id:1331983  
Janosik: Napisał postów [7966], status [VIP] Reputacja
..."@DZIECI MODERATORÓW" 24Opole szaleją...@kolesiostwo stefanii4u się nudziło! :D
[-4]
2015-04-09 21:08:50 [83.27.29.*] id:1331899  
The Naturator: Napisał postów [1833], status [Szycha] Reputacja
Dziecka wpuścili w buciorach i zaraz ta nowa wygładzina cała zafajdana będzie.

Nick:
Treść:
2015-04-09 20:44:13 [89.74.183.*] id:1331872  
DonPedro69: Napisał postów [5270], status [VIP] Reputacja
Nie można usiąść na pokrywie silnika! Nie ma jej! Błeeee :P

Nick:
Treść:
2015-04-09 20:30:35 [188.123.205.*] id:1331854  
ombre: Napisał postów [17387], status [VIP] Reputacja
Dawno temu po Opolu jezdziły takie trzęsące się autobusy chyba star albo san.Szkoda że chociaż jeden się nie zachował.

Nick:
Treść:
2015-04-09 20:10:55 [79.247.115.*] id:1331821  
mike: Napisał postów [1361], status [zrobił/a karierę] Reputacja
tym stjunowanym busem beda politycy uciekac za miedza jak front przidzie zza buga. o wygode zadbano,beda mogli dalej fajrowac

Nick:
Treść:
2015-04-09 18:53:06 [89.76.167.*] id:1331774  
krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
Fajny autobus. Powinni takie puścić na najbardziej obleganych trasach mzk :)

Nick:
Treść:
2015-04-09 17:41:45 [94.254.145.*] id:1331739  
antyP.I.S.: Napisał postów [5734], status [VIP] Reputacja
Super furka.kazdy zabytkowy pojazd robi wrazenie.ciekawe czy ten kto go wyremontowal moglby rowniez zrobic to z jakims starym Polskim "ogorkiem"

Nick:
Treść:
2015-04-09 17:17:38 [83.29.59.*] id:1331727  
[moderacja]: Napisał postów [2163], status [Szycha] Reputacja
[moderacja]
[-8]

Nick:
Treść:
2015-04-09 16:57:59 [79.190.243.*] id:1331722  
Dzte: Napisał postów [501], status [starszy pismak] Reputacja
ja ja to je niemieckie to je gut.

Nick:
Treść:
2015-04-09 16:18:26 [178.252.17.*] id:1331716  
PauloOp23: Napisał postów [3083], status [Szycha] Reputacja
Ah ta Polska.Robimy tłumaczenia na inne języki,remontujemy rzeczy z zagranicy,pomagamy obco krajowcom.Hmmm.... a czy z innych krajów tak robią? Jak żyje nie widziałem nic polskiego w innych krajach,no chyba że Polacy se przywieźli.

Nick:
Treść:
2015-04-09 15:23:37 [89.72.245.*] id:1331705  
Demotywator: Napisał postów [34199], status [VIP] Reputacja
Na jakiej linii będzie kursował?...autobusom też przedłużyli wiek emerytalny;)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2015-04-09 15:33:29 [83.30.228.*] id:1331706  
nika: Napisała postów [22968], status [VIP] Reputacja
będzie woził w Sindbadzie polskich emerytów do opieki nad niemieckimi emerytami , żeby czuli się jak w czasach młodości ...;)
2015-04-09 16:06:32 [83.30.234.*] id:1331709  
rosomak200: Napisał postów [11934], status [VIP] Reputacja
Z tyłu zamiast kibelka,zrobić trzeba składzik na kupemony tylko.
2015-04-09 14:48:01 [217.99.125.*] id:1331701  
memory5: Napisał postów [510], status [rozpisany/na] Reputacja
Brakuje tylko księdza dobrodzieja z kropidłem noooo i cennikiem oczywiście

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2015-04-09 15:09:20 [89.79.132.*] id:1331704  
rio75: Napisał postów [249], status [maniak] Reputacja
sam bym tego lepiej nie ujął ;)
2015-04-09 14:20:28 [178.36.228.*] id:1331699  
hahahaha: Napisał postów [22269], status [VIP] Reputacja
dobrze, że mu znaczka OOOO nie zamontowali jak on z Ingolstadt ;) Takim "psykaczem" to ja do szkoły czasem jeździłem ;)

Nick:
Treść: