• 0
 
  • Autor: Mat
  • Wyświetleń: 2150
  • Dodano: 2014-09-02 / 09:39
  • Komentarzy: 2

Kolonie na Opolszczyźnie: Było czysto i bezpiecznie

 
 
Kolonie na Opolszczyźnie: Było czysto i bezpiecznie

(Fot: archiwum)

Opolski Sanepid jak co roku bacznie przyglądał się wypoczynkowi dzieci i młodzieży podczas wakacji w naszym regionie. Pracy było sporo, bo w województwie opolskim od lipca do sierpnia zarejestrowano 462 turnusy wypoczynkowe. Wykryte nieprawidłowości dotyczą zaledwie kilku z nich.

Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży jest zobowiązany dopełnić formalności związanych z rejestracją we właściwym kuratorium oświaty. Turnusy wypoczynkowe nie zgłoszone traktowane są jako "dzikie" i dalsze ich funkcjonowanie zależy od decyzji Opolskiego Kuratora Oświaty. - Zgodnie z ogólnopolską elektroniczną bazą danych, na terenie województwa opolskiego zarejestrowano 462 turnusy wypoczynkowe. Informacje zawarte w bazie były monitorowane na bieżąco i stanowiły podstawę do podejmowania czynności kontrolnych – informuje Małgorzata Gudełajtis z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.

Inspektorzy z WSSE przeprowadzili 193 kontrole dotyczące higieny dzieci i młodzieży oraz w zakresie warunków zakwaterowania i pobytu uczestników wypoczynku, 63 kontrole dotyczące higieny żywności a także 41 kontroli dotyczących higieny komunalnej. - Stwierdzono 2 przypadki niewłaściwego stanu pomieszczeń sanitarnych oraz pokoi mieszkalnych, 4 przypadki niewłaściwych warunków sanitarnych, 1 przypadek przekroczenia zawartości chloru wolnego w wodzie w basenie, a także 10 przypadków dotyczących m.in. magazynów pościeli, przejść wokół namiotów i dojść do pomieszczeń sanitarnych, stanu ogrodzenia boiska sportowego, nieprawidłowego sposobu gromadzenia odpadów oraz stanu sanitariatów przy obiekcie sportowym – wylicza Gudełajtis.

Tzw. dzikich turnusów inspektorzy sanepidu wykryli 2. W trakcie wypoczynku letniego na terenie województwa opolskiego odnotowano 47 przypadków zachorowań (44 przypadki wystąpienia biegunki i wymiotów (według diagnozy lekarzy zachorowania o podłożu wirusowym), 1 anginę, 1 uczulenie na słońce, 1 ból brzucha), 15 urazów (3 złamania, 3 rozcięcia, 2 stłuczenia, 2 skręcenia, 2 pęknięcia kości, 1 ranę głowy, 1 uraz oka, 1 stłuczenie mięśni karku i głowy) oraz 30 ukąszeń przez owady (komary, kleszcze, pszczołę, osę). Co ważne, nie stwierdzono zatruć pokarmowych.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2014-09-02 12:10:08 [89.78.156.*] id:1256437  
miminka: Napisał postów [1035], status [zrobił/a karierę] Reputacja
jak oni te ugryzienia komarów liczyli i wyszło im tylko 30 rem z osami , pszczołami i kleszczami? słaby wynik jak na wakacje

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2014-09-03 11:46:58 [77.254.31.*] id:1256849  
katrina: Napisała postów [22219], status [VIP] Reputacja
Policz + dodaj x pomnóż - odejmij i wynik gotowy ;)

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia